İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yerli Malı Kullanmanın Tam Zamanı…

KRıZDEN çIKIşIN YOLU YERLı MALI TüKETıMıNDEN GEçıYOR…
 
Esnaf ve Sanatkarlar Derneği (ESDER) Hatay şube Başkanı Fahri Serdar öZAL, yaptığı açıklamada, ABD’den başlayan ve tüm dünya’ya sıçrayan ekonomik krizin ülkemizi de derinden etkilediğini toplumun her kesiminin bu krizden zarar gördüğünü söyleyerek, bu yaşanan küresel krizin olumsuz etkilerinden kurtulmanın yollarından birinin de yerli malı kullanmaktır dedi.
 
Yaşanan küresel ekonomik krizin, küçük büyük çok sayıda işyeri, atölye ve fabrikanın kapanmasına veya üretiminin azaltmasına neden olduğunu, çiftçiyi, esnafı,tüccarı, memuru, işçiyi, emekliyi, dulu ve yetimi doğrudan etkilediğini, krize ilişkin hükümetin yapabileceklerinin dışında tüketicilerin ve üreticilerin de el birliği ile çözüme odaklanması gerektiğini ifade eden özal, iç tüketimin ancak yerli malı kullanımıyla canlanabileceğini, yerli malı kullanma ve kullandırma kültürünü toplumda her kesimin benimsemesinin önemini vurguladı ve “şimdi yerli malı kullanmanın tam zamanıdır” dedi.
 
özal, konu ile ilgili: “Yerli malını tüketmek milli dava haline getirilmeli özellikle dışarı hizmet edenlere değil kendi esnafımıza, sanatkarımıza, tüccarımıza destek vermeliyiz Bizim esnafımızdan almaya, özellikle Türk malı olan ürünleri satın almaya özen gösterelim. Satın aldığımız ürünlere verilen para, ülkemiz için harcanabilmelidir. Paramız yabancı sermayeye gittikçe ülke ekonomisi bir adım daha küçülmektedir. Küçülen bir ekonomide önce üretim azalır. üretim azalan bir ülkede ne yatırım yapılabilir ne de istihdam sağlanabilir.” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir