İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

19 Mayıs Kutlu Olsun…

19 Mayıs 1919 Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının 92. yıldönümü. Milletimizin, bütün onur ve asaletiyle önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğinde tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır.
 
 
 
 
 
Bu tarih, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcıdır. Bu tarih ile birlikte Türk Milleti, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. 19 Mayıs, sadece Türk millî kurtuluş hareketinin başlangıcı değil, yeni Türk devletinin de çağdaş değerlerle milletler ailesi içerisinde yerini almasının adıdır.
 
 
 
 
 
Kurtuluş Savaşı bu destanın adı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türkiye Büyük Millet Meclisi de bu destanı yaşatan milletin kalbidir. Samsun’dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayılmıştır. 
19 Mayıs, gençlik; gençlik gelecek demektir Türk genci, Türk ıstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir 
 
 
 
 
 
 
“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” diyor Atatürk  
Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.
 
 
 
 
 
 
 
Unutmayınız ki sizler: Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız 
Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır ”
Asya Gazetesi yayın ailesi olarak, Sözde değil, bu özde duygularla, Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, 17 Mayıs günü, Atamızın da dediği gibi görevini en iyi şekilde yapmaya çalışırken hain bir saldırı sonucu şehit düşen Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen, Jandarma üsteğmen Aytaç Kaya ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım’ı bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Tüm ulusumuzun ve gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir