İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3 Ayda 1 Yıllık ış Yaptık…

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Sosyal Dernekler Platformu’na iadeyi ziyarette bulundu.Dernek başkanları tarafından ağırlandığı ziyarette konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi olarak hizmet çıtasını yükseltme çabası içerisinde olduklarını söyledi.
 “Daima kalitenin peşinde koşarız” diyen Antakya Belediye Başkanı Savaş, “Mecburiyetten yapacağımız işi hızlı bir şekilde yaptık. 3 ayda 1 yıllık iş yaptık. Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde 24 bin metre kare asfalt yapılmış. Biz de kısa sürede 90 bin metre karelik asfalt yaptık” dedi.
OTOPARK YAPACAğIZAntakya’ nın trafiğini rahatlamak amacıyla Antakya’ nın belirli yerlerinde otopark yapacaklarını ifade eden Başkan Savaş, ”Adliye binası ile Akiş fabrikasının yerine katlı otopark, bir de DSı ile Stadyumunun altına 1000 araçlık otopark yapmayı düşünüyoruz” dedi. Kemalpaşa caddesine bir otopark yapmayı düşünüyoruz. Orada yer yok ama istimlâk yoluyla çözmeyi düşünüyoruz” dedi.
OTOBüS DURAKLARI MODERNLEşECEKBaşkan Savaş, şehir içerisinde bulunan 125 otobüs durağını yeniden Antakya yapısına uygun bir şekilde modernleştirileceğini sözlerine ekledi.
Hatay Sosyal Dernekler Platformu Başkanı Mahmut Balcı ziyarette yaptığı konuşmada, ”Hatay Dernekler Platformu 2006 yılında kurulmuş olup, köy mahalle belde ve ilçe derneklerin birleşmesinden oluşmaktadır” dedi.
Platformlarının 54 dernekten oluşmakta olduğunu belirten Başkan Balcı,”Kuruluş amacımız, dernek arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak, derneklerin sorunlarını elbirliğiyle çözmek, yeni projeler hazırlamak, doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmak ve örgütlü bir toplum olmaktır. örgütlü toplumdan aldığımız güçle Hatay’ ımıza hizmet adına iktidarı, muhalefeti, iş adamlarını ve bürokrasiyle birlikte hareket etmelerini sağlamaktır” dedi.
Antakya’ mızı dünya şehri olarak görmek istiyoruz…  “Göreve geldiğinizden bugüne kadar yapmış olduğunuz çalışmalarınızı izliyor, özellikle yol asfaltlama konusunda takdir ediyor, bütün çalışmalarınızın bu şekilde süreceğini inanıyoruz” diyen Başkan Balcı, ”Medeniyet beşiği Antakya’ mızı dünya şehri olarak görmek istiyoruz. Biz Antakyalılar olarak bunu fazlasıyla hak ettiğimize inanıyoruz.
Bilim yuvası olan üniversiteden gelmeniz ve oranın desteğini almanız, Sayın Valimizin atandığı günden bugüne kadarki çalışkanlığı ve bu kısa dönemde bütün konulara vakıf olması, bir hemşerimizin Adalet Bakanı olması, bütün bunların sizin için bir şans ve hizmete dönüştürülecek bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.Netice olarak Hatay’ ın bütün bu nedenlerden dolayı hizmet bazında altın yılı olacağına inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir