İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

4. Kel Dağı Yürüyüşü…

Yayladağı ilçesinde ”Geleneksel 4. Keldağ Yürüyüşü” gerçekleştirildi -Yaklaşık 600 kişiden oluşan grup, doğadaki 3 saatlik yürüyüşün ardından Keldağ zirvesine ulaştı
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
Yayladağı Sosyal Gençlik Platformu, Yayladağı Gençlik Derneği, Yayladağı Spor Kulübü ve Yayladağı Ekspres Gazetesi tarafından düzenlenen 800 metre yüksekliğindeki Keldağ yürüyüşü, yerli ve yabancı yaklaşık 600 kişiden oluşan grupla Deniz Gören köyünden başladı.
 
 
 
 
Grup, yaklaşık 3 saat süren tırmanışın ardından patlamış volkanik dağ olan Keldağ zirvesine ulaştı. Buraya Türk bayrağı asarak hatıra fotoğraf çektiren grup, zirveden Akdeniz sahillerini izleme imkanı buldu.Doğa tutkunları, daha sonra Keldağ’ın eteğinde bulunan 1832 yılında gezginler tarafından fark edilen ve milattan sonra 6. yüzyılda kullanıldığı düşünülen Barleam Manastırı’nı ziyaret ederek, yürüyüşü tamamladı. 
 
 
 
 
Yayladağı Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Toktaş, geleneksel hale getirilen yürüyüşün bu yıl dördüncüsünü yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Her yıl daha yoğun ilgiyle zirve yürüyüşünü gerçekleştirdiklerini ifade eden Toktaş, “Bu yıl 15-21 Mayıs Gençlik Haftası’nda olması, etkinliğimizi daha anlamlı hale getirdi. Suriye sınırında olan, deniz ve doğa manzarası bulunan Keldağ ile Hatay’ın hatta Türkiye’nin en önemli tarihi eserlerinden olan Barleam Manastırı’nın hak ettiği değere ulaşması için yürüyüş etkinliğimiz her yıl geleneksel olarak devam edecek” diye konuştu. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir