İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

A.D.D.’den Basın Açıklaması…

1 Mayıs ışçi ve Emekçilerin bayram kutlamalarında Antakya’da yaşanan tatsız olaylardan büyük bir üzüntü duyduklarını belirten (ADD) Yönetim Kurulu bu üzüntülerini kamuoyuyla paylaşmak istediklerini söyleyip açıklamada şunları söylediler.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şubesi olarak,  Atatürkçü duruşlarından hiç ödün vermeden  hep yanımızda olan, öğretmenlikleri ve çalışmalarıyla Atatürkçü Düşünceyi geliştiren ve hizmet eden Eğitim-iş sendikasına yönelik yapılan davranış hiçbir durumda kabul edilemez. Bütün engellemelere rağmen 1 Mayısı kutlamak amacıyla alana giren Eğitim ış sendikasının her zaman yanında olacağız. Eğitim iş sendikasına bağlı ve çoğunluğu Atatürkçü Düşünce Derneğinin üyeleri olan öğretmenlerimizi  o alana almak istemeyen düşünce, tutum ve davranışları şiddetle kınıyoruz. 
 
Ergenekon soruşturmasının mahkemeye intikal etmiş ve tamamlanmamış olmasına rağmen hem 1 Mayıs alanında hem de internet sitelerinde Atatürkçüleri Ergenekoncu ve çetelerin savunucusu olarak göstermeye çalışan Eğitim Sen Hatay şubesi Başkanı Sayın Kavukoğlu’nun, Atatürk’ün Demokrasi, çağdaşlık ve barış ilkelerini kendilerine yaşam alanı olarak gördüklerini söylemesi, yaptıkları ve söylemleri arasında büyük bir çelişki olduğunu göstermektedir. Daha sürmekte olan bir dava konusunda bilgi kirliliği yapmaya çalışanların buradan bir rant elde etmeye çalıştıkları izlenimi verilmektedir. Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı Eğitim-sen üyesi öğretmenlere de bunun açıklanması gerekmektedir.
 
Daha önce basın açıklamalarında değinildiği gibi elbette ki Atatürk kimsenin tekelinde değildir. Hele hele sıkışıldığında başvurulan, üzerinden politika yapılacak bir lider hiç değildir. Atatürkçü Düşünce Derneği Hatay şubesi olarak yaptıgımız her toplantıda ve basın açıklamalarında bu düşüncemizi defalarca açıkladık. Sayın Kavukoğlunun da bu konudaki düşüncelerine katılıyoruz. Ancak Atatürkçülük konusunda hassasiyetlerini belirtmiş olan Eğitim Sen Hatay şubesi Başkanı Sayın Kavukoğlu’nun Atatürk ilke ve devrimlerinin korunması ve geliştirilmesi anlamında hangi çalışmalar yaptığını Kamuoyu pek hatırlamamaktadır.  şurası iyi bilinmelidir ki, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman bağlı ve onu geliştirmeye çalışan fedakâr insanlar mevcuttur ve onları kimse yıldıramıyacaktır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.