İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Abdullahoğlu güven tazeledi…

Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ nde Başkan Abdullahoğlu güven tazeledi. Gazetemiz Asya Gazetesi ile radyomuz Asya Radyo sahibi Tamer Kerimoğlu’ nun federasyon delegesi olarak yer aldığı liste 53 oyla ipi göğüsleyen taraf oldu. 
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’ na yeniden seçilen Ahmet Abdullahoğlu, 3 yıl sonra yeniden aday olmayacağını söyledi. Geçtiğimiz Cumartesi günü Cemiyet binasında yapılan Olağan Genel Kurulunda Ahmet Abdullahoğlu ile Mehmet Ali Solak iki ayrı listede yarıştı.
 
Divan Başkanlığını Emekli öğretmen Edip Arıca ile yardımcılıklarını emekli öğretmen ıbrahim Serhan Atahan ile Emekli Gümrük Müşaviri Mehmet çardak’ ın yaptığı kongreye, 91 üyenin 72’si katıldı.
 
Ahmet Abdullahoğlu, 53 Oy’ la yeniden başkanlığa seçilirken, Mehmet Ali Solak 18 oy aldı, bir oy da boş çıktı. 3 yıllığına yeniden Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı’na seçilen Ahmet Abdullahoğlu, ‘Ben bu genel kurul sonrasında, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nin faal bir üyesi olarak Yerel Basında yerimi alacağım. Peşinen bugüne kadar bana verdiğiniz destekten ötürü teşekkürlerimi kabul etmenizi diliyorum’ sözleriyle konuşmasına başladı.
 
Gazetecilerin cezaevlerinde tutuldukları, seçilmişlerin de halkın iradesine rağmen cezaevlerinde tutulduklarına dikkat çeken Ahmet Abdullahoğlu, ‘Biz yerel basın mensupları olarak ta kendi haklarımızın savulması noktasında gereken desteği birbirimize vermemekteyiz. Demokrasinin yegâne vazgeçilmezi olan yerel basın kendi arasında dayanışma içerisinde mücadele etmesi gerekirken, aksine birbirine hasmane tavırlar içerisinde oldukları bir gerçektir’ ifadesinde bulundu.
 
Basın ılan Kurumu’ nun gazeteleri birleştirmeye yönelik Anadolu Basını arasında başlattığı çalışmayı Antakya’da da sürdürdüğü konuşmasında yer veren Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, ‘Ben 53 Yaşımın 37 yılını yerel basında geçirmiş bir kimse olarak, gazetelerin birleşmeleriyle birlikte, meslek örgütlerinin de birleşmesi yönünde yapılacak her türlü çalışmanın içinde olacağımı ve her türlü özveri ve desteği vereceğimi huzurlarınızda belirtmek isterim.’ Dedi.
 
‘Gün kavga, didişme günü değil, gün birleşme, dayanışma, güç birliği oluşturma günüdür’ şeklinde konuşan Başkan Abdullahoğlu herkese birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Yönetim ve Denetim Kurulu raporları ile tahmini bütçenin görüşüldüğü kongrede gazetemiz Asya Gazetesi ile radyomuz Asya Radyo sahibi Tamer Kerimoğlu’ nun federasyon delegesi olarak yer aldığı liste 53 oyla ipi göğüsleyen taraf oldu. 
 
Ahmet Abdullahoğlu, Hasan Seid Okay, Mehmet Erdoğan, Serdar ıbrahimoğlu ve Doğan Turunç Yönetim Kurulu’na, Cemil Aktaş, Hüseyin Bozok ile Ali çetinkaya Denetleme Kurulu’na, Yalçın Tüleylioğlu, Mehmet Ezer ve Hamza Ezer Onur Kurulu’na, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Delegeliklerine de Ahmet Abdullahoğlu, Hasan Seid Okay, Halit Yılmaz ile Tamer Kerimoğlu seçildiler.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir