İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ADD gençlik kolundan 30 Ağustos…

30 Ağustos Zafer’i, sadece bir milletin kurtuluşunun zaferi değildir; ulusal birlikteliğin emperyalizmi de yenebileceğini kanıtlayan bir zaferdir.
 
Sömürgenin egemen olduğu savaş döneminde emperyalist güçler vatanımızın orta yerine kadar girmişken, ülkemizi mandayla yönetmeyi planlıyorken; mağdur insanımız vatanını; ulusal bilinçle, birlikle, inançla savundu. Bizlerden daha donanımlı, sayıca üstün, silahları daha gelişmişti. Fakat karşılarında ulusal birlikteliği sağlayan ve bağımsızlık aşkıyla mücadele eden bir ulusun olduğunu hiç hesaba katmamışlardı.
 
Bizler dişleriyle, tırnaklarıyla ülkesi için savaşan insanların çocukları, biliyoruz ki; 30 Ağustos ulusalcılığın şahlanışıdır. Günümüzde Emperyalist kuvvetler ulusal birlikteliğimize saldırıyor, ulusalcılığı bir suç unsuru olarak ilan ediyor, ulusal birlik ve beraberliğimizi terörle, tertiplerle, açılımlarla dağıtmaya çalışıyorlar. Bu durumu oluşturanlar ve destekleyenler 30 Ağustos’u hatırlasınlar ve unutmasınlar ki; ulusal birliktelik karşısında hiçbir güç karşı duramaz, yenik düşer.
 
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin gençleri 23-26 Ağustos tarihleri arasında, Kemalist Devrim’e inanan tüm gücüyle Afyon Kocatepe’de kamptaydı. ADD Hatay şubesi olarak bizlerde oradaydık ve en çalışkan şube unvanını kazandık. Kocatepe’nin sert esen rüzgarı bizlere bu toprakların kolay kurtarılmadığını bir daha hatırlattı. Sıcak yataklarında uyuyan ve ülkemizin bölünmesine göz yumanlar Kocatepe’nin soğuğunu bir kez olsun kendilerinde hissetmelerini temenni ediyoruz.
 
Biz Atatürkçü gençler; Kocatepe’den geçen kağnıların tekerlek gıcırtılarını yüreğimizde bir kez daha hissederken, atalarımızdan miras kalan bu vatanı emperyalizme yem etmeyeceğimizin sözünü kendimize yeniden verdik. Bizlere bu duyguları yaşamamıza vesile olan ADD Genel Merkezi’ne ve emeği geçen herkese ADD Hatay şubesi olarak teşekkür ediyor ve milletimize 30 Ağustos’un ruhunu ömrümüzün yettiği kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz. Bu bayram şanlı ulusumuza kutlu olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir