İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ağaçsız Hayat Düşünülemez…

TEMA Hatay ıl Temsilcisi Mahir Rende, toprağın korunamadığı takdirde, yaşama dair var olan ve sahip olunan hiçbir şeyin de korunamayacağını söyledi. Rende, Bedii Sabuncu ılköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikte, TEMA ile ortak projeler gerçekleştiren Koç Holding’in, 2006 yılında başlattığı ‘ülkem ıçin Projesi’ kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak 81 ilde çocuklara yönelik çevre eğitimleri vermeye devam ettiklerini bildirdi.
 
 
Geçtiğimiz yıl toplam 700 bin fidan dikerek 7 orman oluşturan ve 10 ilde TEMA işbirliği ile çevre duyarlılığını yaymak üzere çocuk ve gençlere yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunan Koç Holding’in, projesi aracılığıyla bu eğitim çalışmalarını Türkiye’nin dört bir yanına yaymayı hedeflediklerini belirten Rende, şöyle devam etti: “Koç Holding tarafından 2006 yılında başlatılan ve 3 yılda toplam 389 projeye imza atan “ülkem ıçin” dördüncü yılında da çıkış misyonuna uygun bir yapılanma ile yoluna devam ediyor. Bu amaçla gerçekleşen çalışmalarda TEMA ile ortak projeler gerçekleştiren Koç Holding, 2006 yılında başlattığı ‘ülkem ıçin Projesi’ kapsamında 2009 yılı uygulaması olarak 81 ilde çocuklara yönelik çevre eğitimleri vermeye devam ediyor. ınsanoğlu tarafından üretilemeyen tek şey, topraktır.
 
 
 
Aynı zamanda toprak hayattır…
 Sahip olunan her şeyin hayat kaynağı olan toprağa sahip çıkılması gerekiliyor. Toprak korunamadığı takdirde, yaşama dair var olan ve sahip olunan hiçbir şey de korunamaz. Topraksız ve ağaçsız bir yaşam olmaz.” Son yaşanan sel felaketine de değinen Rende, TEMA Vakfı’nın kurulma sebepleri arasında, bu tür çevre sorunlarının bir daha olmaması adına çalışmanın olduğunu söylerken, bozulan ve değişen doğal dengeye de dikkat çekti. Yürütülen proje kapsamında verilen son eğitim Bedii Sabuncu ılköğretim Okulu’ nda gerçekleştirildi.
 
Her ilde Koç Topluluğu bayilerinin ‘ülkem ıçin Elçisi’ olarak destek verdiği eğitim programı, Antakya’ da da büyük bir ilgi ile karşılandı. Dün gerçekleşen ve ilköğretim öğrencilerinin büyük bir dikkatle takip ettiği eğitim, TEMA Hatay Temsilciliği desteği ile organize edildi. Koç Holding’ in genç nesillerde çevre bilincini oluşturmak amacıyla destek verdiği ve TEMA yetkilileri tarafından verilen çevre eğitimi, eğitimin gerçekleştiği Bedii Sabuncu ılköğretim Okulu’ ndaki çocuklar tarafından da büyük ilgi ile karşılandı. ınteraktif bir şekilde gerçekleşen eğitimde, çevre korumada önemli faktörler ve doğanın tahribatını önlemek için alınacak önlemler üzerinde duruldu.
 
 
Gerçekleşen toplantıda, katılımcı öğrencilere sertifika verilirken, çevre konulu iki tanıtım filmi gösterildi. Etkinliğe ıl Milli Eğitim şube Müdürü ısmail Alıcı, Okul Müdürü Mehmet Tümer ve öğrenciler katıldı

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.