İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Alınmak ıstenmeyen Atatürkçülerdi…

Eğitim-ış Hatay şube Başkanı şenol Eyüboğlu, kendilerini 1 Mayıs kutlamalarına izin vermeyen Eğitim-Sen yöneticilerine; büyük tepkiler geldiğini söyledi.
 
Eyüboğlu, sendika binasında düzenlediği toplantıda, “Bu tepkiler karşısında ne yapacağını şaşıran Servet Kavukoğlu ve Eğitim-Sen yöneticileri olayı saptırmaya yönelik açıklamalarda bulunmaya başlamışlardır.
 
Bunlardan biri “platformdan izin almadan katılmışlardır” açıklamasıdır. Eğitim-Sen’in diğer önemli saptırması ise; Eğitim-ış’e yönelik provokatif bir eylemin olabileceği ve bunu engelleyemeyecekleridir. Bu da kocaman bir yalandır.
 
O alandakilerde biliyor ki; Hatay’da ilk Uğur Mumcu anma etkinliği, ilk Sivas canlarını anma etkinliği, ilk cumhuriyet mitingi, ilk köy enstitülerini anma etkinliği Eğitim-ış tarafından gerçekleştirilmiştir. Eğitim-ış’in Uğur Mumcu alanına girmesi 1 Mayıs’ı Eğitim-Sen’in şovuna çevirmek isteyenleri rahatsız etmiştir.
 
Aslında alana alınmak istenmeyen Atatürkçülerdir. Aslında alana alınmak istenmeyen cumhuriyet mitingleriyle; mitingin nasıl yapıldığını ve yapılacağını bütün dünyaya gösterenlerdir. Son olarak Servet Kavukoğlu’na ve yöneticilerine tavsiyemiz; akbabalar yalnız belli bölgelerde yaşayabilirler, ama turnalar her yerde yaşarlar. Turnalardan olsunlar. Emek mücadelesini bir çatı altında olmasa da müttefik olarak sürdürelim” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.