İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atatürk Resim Sergisi…

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 71. yılı etkinlikleri çerçevesinde Atatürk Anıtında yapılan “10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni”nin ardından, Kültür Merkezi’nde “Atatürk Resim Sergisi” açıldı. Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve protokol üyeleri, sergiyi gezdikten sonra, Bedii Sabuncu Güzel Sanatlar Anadolu ve Spor Lisesi’nin hazırladığı oratoryoyu dinlediler.
Oratoryo öncesinde açılış konuşması yapan, Hatay Garnizon Komutanlığında görevli Piyade Yarbay Semih Ayan, Atatürk’ün askerliği hakkında bilgi verdi. Muharebelerde Atatürk’ün en önde yer alarak mücadele ettiğini ifade eden Ayan, amacı belli emirler veren Atatürk’ün cesur bir komutan olduğunu kaydetti. Atatürk’ü bilmenin Türkiye Cumhuriyeti tarihini bilmek olduğunu da belirten Ayan, O’nun bıraktığı eserler, yaptığı işlerle herkese örnek olan, çağa damgasını vurmuş büyük bir lider olduğunu söyledi. Bedi Sabuncu Güzel Sanatlar Anadolu ve Spor Lisesi Müdürü Bahri Karabulut’ta günün anlam ve önemimi belirten kısa bir konuşma yaptı.
öğrenciler, açılış konuşmalarının ardından “Atatürk Oratoryosu”nu ve Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler. Etkinliye Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Garnizon Komutanı Piyade Albay Recep Orhan Bakırcı, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü şerefettin Canda, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç, şube müdürleri, daire müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir