İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Atatürk’ Saygı ve şükranla Anıyoruz…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramının 88. yıldönümü nedeni ile bir mesaj yayınladı. Başkan Doç.Dr. Lütfü Savaş, 30 Ağustos’u Türk insanının inancını zaferle taçlandırdığı gün olarak nitelendirdi.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, tarih sahnesinde binlerce yıl hür yaşamış ve bu tarihi süreçte hükmeden olarak varlığını sürdürmüş olan Türk Milleti’nin Birinci Dünya Savaşı sonrası imzalanan Mondros Mütarekesi ve Sevr Anlaşmalarıyla tarih sahnesinden silinmek istendiğini belirterek; bu anlaşmaların amacının, tarih boyunca bağımsız yaşamış Türk Milleti’ni vatansız bırakmak  ve son vatan topraklarının da sömürgecilere vermek olduğunu sözlerine ekledi.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, “Tarihinin her döneminde zorda kaldığında bünyesinden liderler çıkarmayı bilen Türk Milleti’nin  yüksek inancı ile, Mustafa Kemal Atatürk gibi askeri ve siyasi dehanın ortaya çıkmasıyla kendini göstermiştir. 19 Mayıs 1919 tarihiyle başlayan Türk Milleti’nin yurduna sahip çıkma ve varlığını sürdürme mücadelesi, 26 Ağustos 1922’de başlatılan taarruzla 9 Eylül 1922’de ızmir’de sonuca ulaşmıştır. Bu sonuç tüm dünyaya, Türk Milleti’nin bağımsızlığı ve özgürlüğünü ilan etme açısından son derece önemlidir” dedi.
 
Yüzbinlerce şehit, bir o kadar da gazi ile kazanılan bu zaferin o günden sonra Türk Milleti’nin direnci ve inancı ile hangi koşullarda neleri kazanabileceğinin kanıtı olarak tarihte yer aldığını belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş mesajına şöyle devam etti; “Bu özel günü bizlere armağan eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Türk ordularının ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve şükranla anıyor, emanetinin bekçisi olmaya devam edeceğimizi yineliyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı tüm milletimize kutlu olsun”.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir