İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ATSO’ dan hizmet atağı…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Hatay’a hizmet etmeye devam ediyor. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Samandağ ılçesi’ne yaptırdığı çok Amaçlı Toplantı Salonu açılışı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Barış, Hoşgörü ve Kardeşlik kenti Hatay’ın Samandağ ilçesine yapılan çok amaçlı Toplantı Salonu açılışına Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir, ATSO Meclis Başkanı Hayrettin çolakoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Remzi Güzel, Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.
  
Açılış konuşmasını ATSO Başkan yardımcısı Remzi Güzel’in yaptığı törende ATSO’nun her zaman için Sosyal-Kültürel ve Eğitim Faaliyetlerine önem verdiği, tüm çalışmalarını ve hizmetlerini Hatay’a yararlı olacak şekilde geliştirdiği vurgulandı. Samandağ’da çok Amaçlı Toplantı Salonu olmadığının tespit edilmesiyle 2012 yılı içerisinde ınşasına başlanan ve kısa sürede tamamlanan çok Amaçlı Salon’un açılması ile ilçemizin önemli bir eksikliğin giderildiğini ifade eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Remzi Güzel;
 
“Taziye, törenler, kutlamalar, eğitimler, seminerler, sunumlar gibi çeşitli etkinliklerin gerçekleştirilebileceği bir salona yatırım yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.
ATSO Yönetim Kurulu üyesi ve Başkan Yardımcısı Güzel, sosyal, kültürel etkinlikler için de ideal mekânlar olarak tanımlanan çok amaçlı salonlar, bölge halkının hemen hemen tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olmaktadır. Açılışını gerçekleştirdikleri çok Amaçlı Toplantı Salonu’ nun klimalı, ses düzenine sahip 1 adet salon, lavabo ve mutfaktan ibaret olduğunu söyledi. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Remzi Güzel; konuşmasının sonunda Büyük şehir olma yolunda bulunan Medeniyetler şehri Hatay’daki tüm ilçelerimizde çok amaçlı Toplantı salonları gibi halka faydalı olacak birçok yeni tesis ile hemşerilerimize rahat edebilecekleri projeler sunmaya devam edeceklerini müjdeledi.
 
Açılışta konuşan ATSO Meclis Başkanı Hayrettin çolakoğlu da, “Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak şahsım tüm Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimiz olmak üzere ilk hedefimiz her zaman halkın ihtiyaçlarını karşılamak ve sistemli çalışmalarımızla odamızdaki işlemleri güçlendirip üyelerimizin sıkıntılarını giderebilmek olmuştur. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile birçok kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının öncüsü olmaya devam edeceğiz.” Dedi. çolakoğlu, Oda üyelerinden aldıkları güçle yapılmış olan çok Amaçlı Toplantı Salonu’nun tüm Samandağ halkına hayırlı olmasını dilerken, Belediyecilikteki örnek çalışmaları ve sosyal projeleri ile Samandağ’ı hak ettiği yerlere getiren başta Samandağ Belediye Başkanı Mişat Nehir’e, Samandağ’daki bu eksikliği dile getiren ve bu hususta Odamız Yönetim Kurulu’nun Samandağ’da çok Amaçlı Toplantı Salonu yapılması kararı vermesine vesile olan herkese teşekkür etti.
 
ATSO’ DAN BıR TEMEL ATMA DAHA
 
Yayladağı ılçesine Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hayırsever ışadamı Mehmet Alkan’ın işbirliği ile yapılacak olan Kız öğrenci Yurdu’nun temeli atıldı. Hatay’ın tamamına hizmet etme ilkesi ile hareket eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Yayladağı’ndaki bu ihtiyacın giderilmesinde de örnek bir davranış sergileyerek, sosyal projelere verdiği desteği bir kez daha kanıtladı. Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyesi Hayırsever ışadamı Mehmet Alkan’ın girişimleri ile temeli atılan yurdun yapımında katkıda bulunan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Yayladağı’nın büyük bir eksikliğinin giderilmesine vesile oluyor. 
 
Tamamlandığında her bir odası 4 Kişilik, ferah konforlu 7 Yatak Odası, 45 m2 genişliğinde nezih bir ortam sağlamak için tüm imkânların kullanıldığı Etüt Odası, 175 m2 140 kişilik Konferans Salonu, 144 m2 100 kişilik Lüks Tasarımlı Yemekhanesi ile Yayladağı’ modern bir yurda kavuşacak. Kız öğrencilerimize rahat ve sağlıklı bir ortam sunacak olan öğrenci Yurdu projesine destek veren; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası kız çocuklarımızın okuması eğitimli birer birey olarak topluma kazandırılması en büyük kazancımız fikrinden yola çıkması münasebetiyle kamuoyunda takdir topladı. 
 
TıCARET ODASIN’ DAN PROJE üSTüNE PROJE
 
Yayladağı’nda yapım aşamasında olan Kız öğrenci Yurdu ve Samandağ ilçesine yaptırılan çok Amaçlı Toplantı Salonu’ndan sonra, Altınözü Kaymakamlığı tarafından projelendirilen Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkı sağlayacağı Karsu Köyü Zikir gölü ve çevresini kapsayan peyzaj projesi başlamadan alkış topluyor.
 
önümüzdeki dönemde yapımına başlanacak olan proje Altınözü ilçesi sınırları içerisinde yer alan Karsu Köyü Zikir gölü ve çevresini kapsamaktadır. Proje alanı Altınözü ılçesi’ nin merkezine yaklaşık 6 km uzaktadır. Sınırları içinde bulunduğu Karsu Köyü’nden ise 2 km uzaktadır. Proje alanının etrafı meyve bahçeleri ile çevrilidir. Projelendirilebilecek mevcut alan yaklaşık 4000 m2  dir.
 
Proje mevcut doğal yapıyı fazla bozmadan bu alanda bulunan doğal güzelliği insanlara sunmak ve insanların boş zamanlarında güzel vakit geçirebilecekleri kalıcı ve sürdürebilir bir mekan oluşturulmayIı amaçlamıştır. Projede insanların piknik için kullanabilecekleri dörtlü piknik masaları, kullanılmıştır. Alanda mevcut ağaç çok az olduğu için gölgelendirme için pergoleler kullanılmış ve proje alanını birleştirmek için ahşap asma köprü kullanılmıştır.
 
Projede kışın su taşkınlarını engellemek için alternatif olarak suyun çevresini suyun kışın ulaştığı en yüksek seviyeyi temel alarak doğal kayalarla set oluşturulması uygun görülmüştür. Yapılacak bu kaya seti oluşturulacak piknik alanının kışın su altında kalmasını ve toprak kaymasını önleyecektir. Proje alanının bir kısmı çok eğimli olduğu için teraslama işlemi gerektirecektir. Bu kaya setin yapılması teraslama görevi yapacaktır.
 
Dere yatağının iki tarafına çakıldan parkur yapılması buradaki yönlendirmede ve belli noktalara ulaşmakta kolaylık sağlayacaktır. ınsanların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir büfe, wc, ve su çeşmeleri halkımızın kullanımına sunulacaktır. 
 
Yaz aylarında su azaldığında oradaki mevcut su hareketini sağlamak için pompaj sistemi kurulması uygun olacaktır. şelalenin önündeki gölü daha aktif hale getirmek için suyun içine kayalarla bir set oluşturulacaktır. Deredeki atıkların şelalenin önündeki göletin belli noktalarında birikmemesi için; şelalenin başka bir noktasından suyun akıtılması hem görselliği artıracak hem de kirlilik oranını düşürecektir. Proje alanının gölgelendirilmesi için özellikle gölgelik ağaçlar seçilecek, alanın kısa sürede kullanıma açılabilmesi için çimlendirilmesi ve sürekliliğinin sağlanabilmesi için sulama sisteminin kurulması proje kapsamında hedeflenmiştir. Kullanılacak kaya setinde bitkilendirme yapılarak bölgenin doğal bir görüntü kazanması sağlanacaktır.
 
PROJE ALANININ KULLANIMLARI
 
 30 adet ahşap dörtlü oturma bankı
 
 9 adet 2.5×3 m ‘lik ahşap pergole
 
 1 adet bay-bayan wc.
 
 1 adet büfe
 
 3 adet su çeşmesi
 
 1 adet ahşap asma köprü
 
 Sulama sistemi
 
 şelale için pompaj sistemi
 
 çim 
 
 Aydınlatma
 
 
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir