İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan Ergin Açıklama Yaptı…

Adalet Bakanı ve Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, ımralı’ daki cezaevinin, Türkiye’ deki bütün F tipleri ile aynı standartlara sahip olduğunu söyledi.
 
TBMM’de gazetecilerin soruların yanıtlayan Ergin, “DTP’ liler dün sizinle ımralı Cezaevi ile ilgili görüşme yaptı. Kendileri, ‘Bakan gerekli gördüğü takdirde, eski hücreye naklinin sağlanacağı şeklinde teminat verdi’ şeklinde bir açıklama yaptı. Bu doğru mu?” sorusuna karşılık şunları söyledi: “ışin doğrusu şudur: Bizim ımralı’ da yaptığımız düzenleme, Türkiye’ deki bütün F tipleri ile aynı standartlara sahip cezaevidir.
 
Türkiye’ deki F tipi cezaevleri hangi imkânlara sahipse, ımralı’ daki de o imkânlara sahip. Bu imkânlar, BM ve Avrupa Konseyinin öngördüğü şartlardan, yani evrensel standartların üstündedir, altında değildir. Ancak buna rağmen, somut şikâyetler varsa değerlendiririz, bu şikâyetleri inceleriz, haklılık payı olanları elbette karşılarız. Biz hiçbir hükümlümüzün cezaevlerinde evrensel standartların altında bulunmasına rıza göstermeyiz. Buna herkes dâhildir.” Bakan Sadullah Ergin, “öcalan’ın eski hücresine nakli söz konusu olabilir mi?” sorusuna ise “Onunla ilgili bir sözümüz olmadı” yanıtını verdi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir