İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bakan Ergin CHP’ de…

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, geçtiğimiz pazar günü (27-09-2009 ‘da) CHP il teşkilatını ziyaret etti. Bakan burada yoğun bir ilgiyle, pasta ve böreklerle karşılandı. Gerçekleştirilen ziyarette Hatay’a yakışan demokrasi örneği sergilendi.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, ıl Genel Meclis Başkanı Mehmet Gülen, AKP il başkanı Adem Yeşildal ve diğer AKP il yöneticileriyle birlikte ziyareti gerçekleştiren Bakan Ergin’ i CHP Hatay milletvekili Fuat çay, CHP ıl Başkanı Halef Tiftikçi, Merkez ilçe başkanı Bedir Yolcu, Antakya Belediyesi Eski Başkanı ıris şentürk ve diğer partililer ayakta karşıladı.
 
Milletvekili çay, ziyaretin, demokrasinin güzelliğini gösterdiğini söyledi, Bakan Ergin’in ziyaretinden şeref ve mutluluk duyduğunu ifade etti ve “Bu ziyaret, demokrasinin de bir güzelliğidir. Bu ziyaret, Antakya iklimine de uygun bir davranış, bu iklime uygun bir kibarlık olmuştur. Hoş geldiniz, şeref verdiniz. Uygun bir zamanda tabi biz de bu ziyarete karşılık vereceğiz. Bize şeref verdiler. Sayın Ergin’ in Bakan olması da bizleri doğal olarak mutlu etmiştir. Mutlaka olumlu katkıları olacaktır” dedi.

Bakan Ergin, Ramazan Bayramı dolayısıyla Antakya’ da bulunamadığından, gecikmeli de olsa CHP’yi ziyaret etmek istediğini söyledi, siyasetin uzlaşabilmek anlamına geldiği mesajını verdi. Hatay’ ın sosyal doku itibariyle kendine yakışanı geçmişten bu yana yapmaya devam ettiğini, bundan sonra da, siyasetin belli bir nezaket zemininde yürümesinin gerektiğini söyleyen Bakan Ergin, “şu ana kadar da zaten, gerek Genel Meclis içerisinde gerekse de Belediye’ de, Cumhuriyet Halk Partili üyelerin katkılarıyla hizmetler yürümektedir. Enerjilerimizi, bilgi birikimlerimizi bu kentin yararı adına biraraya getirip, yine bu kent için ve bu kentte yaşayan insanımız için, verim ve üretim olarak ortaya koyuyorsunuz.
 
Bu katkılardan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. çünkü siyaset uzlaşabilmek, siyaset bir arada yarışabilmek, medeni şartlarda bu yarışı devam ettirebilmek, uygun zeminlerde görüşebilmek, fikirleri karşılıklı olarak teati edebilmek ve muhtelif fikirler içerisinde ve bir müzakere sonucunda, ön yargıya da yer vermeden ama toplum için en olumlu sonuca varabilmek sanatıdır. Bu anlamda, Antakyamız ve Hatayımız noktasında, mahalli müşterek ihtiyaçların karşılanması noktasında, ciddi bir çalışma var. Hem Genel Meclis hem de Yerel Yönetimler bazında.
 
Mesela ıskenderun’da Cumhuriyet Halk Partili bir belediye var. Ama oradaki diğer meclis üyeleri, belediyenin yapmış olduğu her olumlu çalışma noktasında elbette katkı sunacaklarıdır. Netice itibariyle, içinde bulunulacak çalışmalar, bulunduğumuz coğrafyaya ve bu coğrafyada yaşan insanımızın hayrına olan işler ise, bu noktalarda var olan bilgi birikimlerimizi aynı havuza koyup, o bölge için bir kazanıma dönüştürme noktasında gayret sarf etmek son derece medeni bir tavırdır.
 
Ben şu ana kadar ortaya çıkan tablodan son derece memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu tablonun oluşmasında, Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Teşkilatı’ nın çok ciddi katkıları vardır. Bunun için de ayrıca teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. ınşallah, bundan sonraki süreçte de, bu kentin ve bu kentlilerin mahalli müşterek ihtiyaçlarını en üst noktada karşılayabilecek hizmetleri üretmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir