İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başbakan Emniyeti Ziyaret Etti…

Başbakan Erdoğan tatilini geçirdiği Antakya’da halka hitap etti. Yaklaşık 5 bin kişinin katılım gösterdiği Antakya Cumhuriyet Alanındaki mitingde konuşan Erdoğan, bazı basın yayın organlarında çıkan “Antalya’yı kaybetti diye Antakya’ya geldi” şeklindeki haberlerine eleştiri getirdi ve sert bir dille kınadı.

 

“Antalya’yı kaybetti diye gitmedi, Antakya’ya geldi. Böyle yazıyorlar. Ayıptır. Sen bana Antalya’yı mı yasaklıyorsun? Antalya’yı kaybettik diye ben artık Antalya’ya gitmeyecek miyim? Bu çok çirkin bir yakıştırmadır. Biz nereye gideceğimizi medyaya sormayacağız. Kendimiz belirliyoruz nereye gideceğimizi. Antalya’yı bugün için kaybetmiş olabiliriz.

 

 Ancak Antalya’ya yaptığımız hizmetlerle damga vurduk. Hizmete oy verilecekse, Antalya er veya geç dönecek bize. Biz AK Parti olarak 81 vilayetin 81’ne de gittik. Ancak muhalefet bazı illerde var, bazılarında yok. Biz 71,5 milyon insanın iktidarıyız, biz Türkiye’yiz. Oy verenin de, vermeyeninde iktidarıyız. Din, dil, mezhep ayrımı yapmayız. Biz yaratılanı yaratandan ötürü severiz. Bizim siyasetimiz bu. Biz siyaseti hizmet için yaparız.

 

ıdeoloji siyasetinde yokuz” dedi. Türkiye’de ve Hatay’da eğitim, sağlık, adalet, emniyet, enerji hemen her alanda çok ciddi değişiklik yapıldığını hatırlatan Erdoğan, “çalışmalarımız sürecek. Biz size inanıyoruz ve sizinde bize inanmanızı istiyoruz. Eksikliklerimiz yok mu, elbette var. Ancak sizden aldığımız gücümüzle her türlü eksikliğin üstesinden geliriz” dedi.

 

ASı NEHRı KORDON BOYU çALIşMASI

 

Konuşmasında Asi Nehrini unutmayan Başbakan Erdoğan, şu anda yürütülen çalışmanın tüm Asi Nehri boyunca sürdürülmesi için DSı ile temasa geçileceğini ve bu yönde talimat verileceğini söyledi. Bu çalışmayı da aynı zamanda çevreci olan Hatay Milletvekili Prof. Dr. Mustafa öztürk’ün takip edeceğini anlatan Başbakan Erdoğan, çalışmanın peyzajını da Antakya Belediyesinin üstleneceğini belirti. Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın doktor olduğunu hatırlatarak konuşmasını sürdüren Erdoğan, “Kendisi Hastanede sağlık dağıtıyordu.

 

şimdi de Belediye de aynı görevi üstlendi. Biz ve Hatay’ın 5 milletvekili arkasında olacak. Siz de ona destek verin” şeklinde vatandaşlara seslendi. “Havaalanı açıldı, son 6 yıl içinde 71 kilometre olan bölünmüş yollara 138 kilometre daha ekledik, Hatay Havaalanının açılmasından bu yana 160 bin kişi kullandı” diyen Erdoğan, Hatay’ın marka kent yapılması için ne gerekiyorsa yapılacağı sözünü verdi. 

*************************************

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antakya’da köprübaşında yaptığı konuşmadan sonra Emniyet Müdürlüğü’ne geçti.Hatay Valisi Nusret Miroğlu tarafından karşılanan Başbakan Türk Polis Teşkilatının 164. yılını kutladı.
 
çevre halkının da büyük ilgisiyle karşılaşan Başbakan; “Seni Seviyoruz Erdoğan sloganları atılarak karşılandı.”
 
Başbakan’a iyi dileklerini sunan Vali Miroğlu Başbakan Erdoğan’ı Emniyet merdivenleri başında beklerken görüntülendi.

*************

Daha öncesinde yaşananlar… 

 

Başbakan, sıkı güvenlik önlemleri altında Cuma Namazını tarihi Habib-i Neccar cami de kıldı. Başkan Recep Tayip Erdoğan tatilini geçirdiği Hatay’da dün ilk kez otelden çıktı ve Cuma namazını Habib-i Neccar camisinde kıldı.

 

Sıkı güvenlik önlemleri altında namaz saati olan 12.45’te camiye gelen Erdoğan’ı cami önünde bine yakın Antakyalı bekliyordu. Makam aracından inmesiyle birlikte alkış yağmuruna tutulan Erdoğan, vatandaşlara el sallayarak selamladı.

 

Halkı uzaklaştırmak isteyen korumalarına da zaman zaman müdahale eden Başbakan Erdoğan öğlen namazına müteakip Hatay Valisi Nusret Miroğlu’nu makamında ziyaret etti.

 

Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret sonrasında dışarıda bekleyen basın mensupları ziyaret ile ilgili Erdoğan’a soru sormak istedi. Ancak sorulan sorulara da cevap vermeyen Başbakan doğruca mitingin yapılacağı Cumhuriyet Alanına gitti.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir