İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başımız Dik, ıçimiz Rahat

SGK ıl Müdürü Camkurt, “Birçok yeniliğe ve hizmete imza attık, yapılan çalışmalar sonrası Hatay SGK Türkiye’de bir marka haline geldi. Devletin verdiği makam emanetini kendimize yakışır bir şekilde teslim ettik. Başımız göğe değecek kadar dik, içimiz rahat”
 
 
 
H.Bozok
 
 
 
3,5 yıllık Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hatay ıl Müdürlüğü görevinin ardından Ankara’ya tayini çıkan Mehmet Zülfi Camkurt Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ne (AGC) veda ziyaretinde bulundu.
 
 
 
AGC’ye yaptığı ziyarette konuşan ıl Müdürü Camkurt, “3,5 yıllık görev süresi içerisinde birçok yeniliğe ve hizmete imza attıklarını belirterek, yapılan çalışmalar sonrası Hatay SGK’nın Türkiye’de bir marka haline geldiğini, devletin verdiği makam emanetini kendisine yakışır bir şekilde teslim ettiğini,  Başının göğe değecek kadar dik, içinin rahat olduğunu söyledi.
 
 
 
Camkurt, Hatay’da il müdürlüğü yaptığı görev süresi içerisinde yürüttükleri çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. 
 
 
 
“Birçok Yeniliğe ımza Attık”
 
 
 
5 Ocak 2009 yılında göreve başladığını kaydeden ıl Müdürü Camkurt, 3,5 yıllık görev süresi içerisinde birçok yeniliğe ve hizmete imza attıklarını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 
 
“Kısa zamanda ciddi güzel işler başardık. Sizlerle birlikte Sigortalı, hak sahibi ve işverenlerimizin kurumumuzca sağlanan hizmetlere daha kaliteli, hızlı ve nezih ortamlarda ulaşmalarını sağlamak amacıyla vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla mesai mefhumu gözetmeden çalıştık. Vatandaşa verilen hizmetin kalitesini arttırdık. Sigortalı, hak sahibi ve işverenlerimize en iyi hizmeti en kısa sürede vermek için gecesini gündüzüne katan personelimizin sağlıklı ve insana yakışır ortamlarda çalışmaları için modern çalışma ortamları sağladık.
 
 
 
Personelimizi katılımcı bir çalışma anlayışı ile kurumsal çalışmalarımıza, sosyal ve kültürel etkinliklere ortak ettik” dedi. 
 
 
 
“Hatay SGK’yı Marka Haline Getirdik”
 
 
 
Hatay’daki tahakkuk ve tahsilât oranını yüzde 82’lerden yüzde 95-96’lara çıkardıklarının da altını çizen Camkurt, “ ılimize bağlı Dörtyol, Erzin, Kırıkhan, Samandağ, ıskenderun ve Antakya ilçelerinde sosyal Güvenlik merkezleri açtık. Emekli aylıklarını 3–4 günde bağlanır hale getirdik. Hatay’da hizmet kalitesini yükselttik ve SGK’yı bir marka haline getirdik.” Dedi.
 
 
 
“Hatay’dan ve Hataylı Hemşerilerimden Ayrılmıyorum”
 
 
 
Bundan sonraki çalışma hayatına mensubu olmakla her zaman gurur duyduğu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı’nda Başmüfettiş olarak devam edeceğini kaydeden Camkurt, sizlerin arasından üzülerek, ama gerçekleştirdiğimiz projeler, yenilikler ile yaptığımız olağanüstü çalışmaların sonuçlarını görerek gururla ve kıvançla ayrılıyorum. üç buçuk yıl içerisinde kul hakkı yememeyi ve adaletle hareket etmeyi, nezaketi, herkesin işlerini kolaylaştırmayı ve daha iyi hizmet etme anlayışıyla hareket ettik. Hatay’dan ve Hataylı hemşerilerimden ayrılmıyorum sadece devlet bana vermiş olduğu Hatay SGK müdürlüğü görevimden ayrılıyorum. Devletimizin bu makam emanetini, gönül huzuru ile teslim etmenin müsterihliği içerisinde verdiğiniz destekler için teşekkür ederek, bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar dilerim” şeklinde konuştu.
 
 
 
Abdullahoğlu: “Camkurt, Hatay’da ız Bıraktı”
 
 
 
Antakya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay’da 3,5 yıl başarıyla görev yapan SGK ıl Müdürü M. Zülfi Camkurt’un Hatay’da iz bırakan ender bürokratlardan biri olduğunu ifade ederek, “Camkurt başarılı çalışmalar gerçekleştirerek Hataylıların gönlünden ayrılmayacaktır. Kendisine yaptığı başarılı çalışmaları için teşekkür ediyoruz ve yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir