İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkalarının şarkılarını söylemek…

Antakya Halk Eğitim Merkezi (AHEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Hidayet şişkin, ”Edebiyatına, sanatına değer vermeyen ülkeler kendi kültürlerinden uzaklaşarak, başkalarının şarkısını söyler, fıkrasına güler, hikayesini okur, kendini anlatmayan filmler izler” dedi.  
şişkin, Kültür Merkezinde, AHEM sosyal kulüplerince hazırlanan sanat etkinliğinin açılış konuşmasında, kurum olarak eğitim faaliyetlerine önem verdiklerini ifade etti. şişkin, şöyle devam etti:
”Edebiyatına, sanatına değer vermeyen ülkeler kendi kültürlerinden uzaklaşarak, başkalarının şarkısını söyler, fıkrasına güler, hikayesini okur, kendini anlatmayan filmler izler. Türk milletinin kültürünü, kelime kelime yaşatan, sanatını nakış nakış işleyen, edebiyatını yazılarla şiirlerle edebileştiren sanatkarlar milli kahramanlardır.
 
Mazi, hal ve istikbal kültür ve sanat bağıyla devam eder. Zenginden alıp fakire vermenin Türk kültüründeki Köroğlu dururken, gençlerimizin Robin Hod’u tanıması milli değerlerimizin unutulmasındandır.”
şişkin, ayrıca, kurumlarında 2008-2009 eğitim ve öğretim yılında 64 ayrı dalda 286 kurs açarak 4 bin 585’i erkek, 3 bin 294’ü bayan olmak üzere toplam 7 bin 879 vatandaşın bu kurslara katılımının sağlandığını sözlerine ekledi. Etkinlikte daha sonra halk oyunları gösterileri, skeç ve türkü dinletileri sunuldu.
 
Kaynak zafer gazetesi
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir