İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan; “Hizmet Benim Görevim”…

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, yönetimde bulundukları 9 aylık süre içinde hiçbir kurumdan bir tek lira borç almadıkları gibi, 45 milyon lira olan belediye borcunu yaptıkları ödemelerle 38 milyon liraya düşürdüklerini söyledi. Ancak şu ana kadar borç almamış olmalarının bundan sonrada borç almayacakları anlamı taşımadığını anlatan Başkan Savaş, “Gerekiyorsa alırım. Hizmet etmek benim görevim. Hizmet etmek için borç para almam gerekiyorsa alırım” dedi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Ben siyasetçi değilim. Siyaset yapmıyorum ve siyasetten de hoşlanmam. Antakya’ da 45 mahalle var. Bu mahallelerinin tamamı ihtiyaç duydukları hizmeti alacaklar. Belli bir plan ve proje çerçevesinde çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz” dedi.
 
Açıklamasına devamla, göreve geldikleri günden bu yana geçen 9 aylık süre içinde 95 bin metrekare parke taş döşediklerini söyleyen Başkan Savaş, ayrıca ilk 9 ayda 15 kilometre kanal döşediklerini anlattı. Asfalt çalışmalarında da ciddi atılımlar yaptıklarını belirten Savaş, Antakya’ya yakışır yolların çalışması için ise 2010 yılının sonunu beklemek gerektiğini ifade etti. 2010 yılı sonlarında doğal gazın Antakya’ya geleceğini anımsatan Savaş, “Doğal gaz şehir içi şebeke çalışmaları nedeniyle tüm yollarımız delik deşik edilecek. Biz komple bir çalışmayı doğal gaz kazısı sonrasında yapmayı uygun bulduk. Vatandaşlarımızın bu konuda daha sabırlı ve anlayış göstermesini istiyoruz” dedi.
 
Antakya’ ya hizmet için aynı sinerji ile çalışıyoruz…
Kendisinin tek başına bir şey yapamayacağının altını çizerek konuşmasını sürdüren Savaş, Antakya Belediye Meclisi üyelerinin parti ayrımı gözetmeksizin Antakya’ya hizmet için aynı sinerji ile çalıştıklarını söyledi. Meclis üyelerine ‘takım arkadaşlarım’ diyen Başkan Savaş, “Bu bağlamda başarılarda hepimize ait, başarısızlıklar da hepimize aittir” dedi. Hizmet anlayışları çerçevesinde ağabey Belediyecilik misyonu üstlendiklerini de hatırlatan Savaş, çevre beldelerle sınırları olan bölümlerde ayrım gözetmeksizin çalışma yaptıklarını çevre belediyelere ait alanlara dahi başta asfalt olmak üzere hizmet götürdüklerini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir