İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkan Seli yerinde yönetti…

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, kentimizde yaşanan yoğun yağışlar münasebetiyle şehirde meydana gelen sel taşkınlarını ve yapılan çalışmaları bizzat yerinde inceledi. Belediye ekiplerini bizzat olay yerlerinden verdiği talimatlarla yönlendiren Başkan Savaş, inceleme yaptığı noktalardaki mahalle sakinleri ile de bir araya geldi.

 

Gün boyu kenti dolaşan Başkan Savaş özellikle su taşkını sebebiyle ev ve işyerlerini su basan konut ve işyerlerinin mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında ekiplere gerekli talimatları bizzat olay yerinden verdi. Kardeşler Mahallesi 3/1 sokakta şiddetli yağış sebebiyle istinat duvarı çökmesi sonucu hayatını kaybeden ısmail çelik (74) adlı vatandaşın evine taziye ziyaretinde bulunan Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, merhuma Allah’ tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi ve aileye gereken her türlü yardımın yapılması konusunda ilgili birim müdürüne gerekli talimatı verdi.

 
Antakya Belediyesinden yapılan açıklamada; belediye bünyesinde bir kriz masası oluşturulduğu ve vatandaşların her türlü istek, şikayet ve talepleri için belediyenin 444 12 06 (Halkla ılişkiler), Alo 153 Zabıta, Alo 110 ıtfaiye, Su-kanal taşmaları için 227 17 32 veya 227 17 45 nolu telefonları arayabilecekleri belirtildi.

 

Belediye ekiplerinin Cuma gecesi 03.00’den itibaren tüm birimleriyle teyakkuz halinde bulunduğunu belirten Başkan Savaş, belediye olarak her türlü olaya ekiplerle müdahale çalışmalarının süratle devam ettiğini, yağışların tamamlanmasıyla birlikte kentte oluşan hasar tespit raporunun çıkarılacağını ve gereken her türlü çalışmanın yapılacağını belirtti.

 

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre Cumartesi günü saat 09.00 itibariyle Antakya merkeze 24 saatlik zaman diliminde m2’ ye 187.4 kg yağış düştüğü belirtildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir