İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başkent’te Noter Hırsızlığı…

Ankara’nın çankaya ilçesinde 58. Noter, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından soyuldu. önce noterdeki alarmın elektriğini kesen daha sonra ise güvenlik kameralarını etkisiz hale getiren hırsızlar, çaldıkları malzemelerin bir kısmını bir otobüs durağına bırakarak arkalarında iz bırakmadan olay yerinden kaçtı. Profesyonelce planlandığı anlaşılan hırsızlık, filmleri aratmadı.
 
 
Edinilen bilgiye göre, Bahriye üçok Caddesi üzerindeki ıbrahim Taşdemir’e ait 58. Noter’e kimliği belirlenemeyen şahıslar geldi. önce güvenlik kameralarını etkisiz hale getiren şahıslar, alarmı etkisiz hale getirmek için ise noterin bulunduğu Yonca Apartmanı’nın elektriklerini kesti. Daha sonra noterin demir kilitlerini kırarak içeri giren hırsızlar, içerideki kasayı ve bir takım evrakları çaldı. çanta, evraklar, CD’ler ve bazı eşyaları noter binasına 100 metre mesafedeki Mareşal Fevzi çakmak Caddesi’nin başında bulunan otobüs dudaklarına bırakan hırsızlar, daha sonra arkalarında iz bırakmadan olay yerinden uzaklaştılar.
 
 
Noter sahibi ıbrahim Taşdemir, kimin ya da kimlerin böyle bir hırsızlık yapacağını tahmin etmediğini söyledi.
 
 
önce hırsızlığın gerçekleştiği 58’inci notere giderek inceleme yapan polisler, nelerin çalındığı ile ilgili tutanak tuttu. öte yandan noterden çalınan malzemelerin bırakıldığı durağa Olay Yeri ınceleme ekibi çağrıldı.
 
 
Notere hangi amaçla girdikleri belirlenemeyen hırsızların, çaldıkları bazı eşyaları bırakarak kaçması kafalarda soru işareti bıraktı. Polis, olayla ilgili genişli çaplı soruşturma başlattı.
 
 
(CıHAN)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir