İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BASK’tan, 2 Bin Fidan…

Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası (BASK) Hatay Temsilciliği Ağaçlandırma seferberliği çerçevesinde Gülderen köyünde Pazar günü saat 10;30 da fidan dikimi gerçekleştirecek.

Fidan dikiminin siyasi partilerin Antakya belediye başkan adaylarının yanı sıra Antakya Orman ışletme Müdürlüğü, ıl çevre ve Orman Müdürlüğü, kurum ve kuruluşlarla ve köylülerin de katılımıyla gerçeklemesi bekleniyor.

Yaklaşık 10 dönümlük bir arazi üzerinde fidan dikimini gerçekleştireceklerini söyleyen BASK Hatay Temsilcisi Metin Yılmaz 2 bin 200 fidanı toprakla buluşturacaklarını söyledi. Metin Yılmaz yaptığı açıklamada, “ölümde bizi kucaklayacak olan toprağa fidan dikerek hediye sunuyoruz.

Bu toprak, sen beni fidanla yeşertmiştin şimdi bende seni kucaklıyor ve misafir ediyorum diyecektir. Fidan dikmek toprakla buluşmaktır. Cennet ağaçlık alan demektir. Cennet vatanımızın her yeri cennet gibi olsun. Atalarımızın ağaca verdiği önemi tarih kitaplarından okuyoruz. Kars`tan Ankara`ya kadar sincapların ağaç dallarında geldiği, Ankara Savaşında Timur`un fillerini ağaçların arasına sakladığını okuyoruz. şimdi ne oldu da o ağaçlar yerini kuraklığa bıraktı. Bunu yapan bizleriz. şimdi bizler doğaya verdiğimiz bu zararı, daha çok ağaçlandırma yaparak telafi etmekle yükümlüyüz. Artık masa başından ağacın faydasını anlatmak yetmiyor. Herkesi arazide icraatları ile görmek istiyoruz. Herkesten de destek bekliyoruz dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir