İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baykal iddialı konuştu…

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ülkeyi yönetenlerin hizmet üretme kaygısında olmadıklarını ifade ederek, ”Bunun hesabını ilk seçimlerde verecekler. Millet hesabı soracaktır. Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi açılıyor. Bunlar da geldiler, geldikleri gibi gidecekler” dedi.
 
Genel Başkan Baykal, Hatay’ın ıskenderun ilçesine bağlı üçgüllük beldesi belediye hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, son yerel seçimlerde AK Parti’nin oylarının azaldığını hatırlatarak, bu durumu ”AKP’nin gidici olduğunun bir göstergesi” şeklinde nitelendirdi. Seçimlerin aynı zamanda Türkiye’nin sahipsiz olmadığını ve CHP’nin iktidara yürüdüğünü ortaya koyduğunu vurgulayan Baykal, şöyle devam etti: ”O tarihten bu yana vatandaşın sıkıntısı azalmıyor, dertlerine derman bulunmuyor, ekonomik sıkıntılar artıyor.
 
Yolsuzlukla mücadele yapılmıyor. Başbakan, dokunulmazlıkların kaldırılmasını göze almıyor. Bu manzara karşısında vatandaş sonuna kadar kararlılıkla gidecektir. ” ıktidardakilerin hizmeti bir kenara bıraktıklarını ve ”eşi-dostu kayırmaya”, ”çoluk-çocuğu zengin etmeye” çalıştıklarını ifade eden Baykal, ”Bunun hesabını ilk seçimlerde verecekler. Millet hesabı soracaktır. Türkiye’de yeni bir siyaset dönemi açılıyor. Bunlar geldiler, geldikleri gibi gidecekler. Yaşanan sorunların hepsinin çaresi var, ama çözüm için temel şart siyasette dürüstlüğü etkin kılmaktır” şeklinde konuştu. Baykal, en tepeden aşağıya herkesin hesap vermesi gerektiğini belirterek, şöyle devam etti: ”Kimse dokunulmazlık zırhı arkasına saklanmamalıdır.
 
Mahkemeden kimse kaçmamalıdır. Suçlu-suçsuz herkesin telefonunu dinledin. ‘ıhbar mektubu geldi, gizli tanık söyledi, gel buraya’ deyip mahkemeye çekiyorsun. Sen önce kendin mahkemeye çık, kendi hesabını ver. Kendi hesabını vermeyenlerin elinden bu ülkeyi almak lazım.” Türkiye’nin temelini Mustafa Kemal Atatürk’ün attığını ve bu temel ile mayanın sağlam olduğunu vurgulayan Baykal, şunları kaydetti: ”Bize düşen Türkiye’nin temelinin bozulmasına izin vermemek, anayasal temellerine sahip çıkmaktır.
 
Türkiye’de insanları ırkına, mezhebine, kökenine göre ayırmaya yönelik uygulamalara izin vermemektir. Türkiye’de herkes eşittir ve kardeştir. Bunları ayırmak, farklı muamele yapmak mümkün değildir. Yapmak, Türk milletinin dışına düşürecek yollara sürüklemek mümkün değildir, doğru değildir. Türkiye, milli devlet kimliği ile varlığını sürdürecektir. Atatürk cumhuriyeti olarak yaşayacaktır. Kimsenin bunu bozmasına izin vermeyelim.
 
Baykal, Füsun Sayek Etkinliklerine katıldı…
 
Baykal, daha sonra, Arsuz beldesinde, ”Füsun Sayek 3. Sağlık ve Kültür Etkinlikleri”ne katıldı. Baykal, buradaki kısa konuşmasında yakalandığı kanser sonucu ölen, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı da yapmış olan Sayek’in ”Türk toplumunun yetiştirdiği, toplumsal sorumluluk duygunu özümsemiş önemli bir meslek insanı ve aydın Türk kadını olduğunu” söyledi. Baykal, burada, etkinlik kapsamında açılan resim ve Hatay’ın yöresel ev eşyası sergilerini gezdi.
 
ıki katlı belde binasının 300 bin liraya mal olduğu ve yaklaşık bir yılda tamamlandığı belirtildi. Baykal’ın ziyaretine, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, Genel Sekreter önder Sav, milletvekilleri ve partililerle vatandaş katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir