İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Baykal’ın şoförüne şok Baskın…

CHP lideri Baykal’ın şoförünün bilgisayarının kablosuz ağından askeri bilgilere ulaşıldığı ve komutanlara tehdit mesajları gönderildiğini tespit eden savcılık, şoförün evinde arama yaptı.
 
 
Kara Kuvvetleri Askeri Savcılığı’nın çok gizli yürüttüğü bir soruşturma çerçevesinde, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın şoförü olduğu belirtilen Mehmet çakırgöz’ün Keçiören’deki evinde bulunan bilgisayarın kablosuz ağından, bazı askeri bilgilere ulaşıldığı ve bazı üst düzey komutanlara tehdit mesajları gönderildiği tespit edildi.
 
 
şOFöRüN BıLGıSAYARINA HACKER GıRMış
 
 
Mahkeme kararıyla çakırgöz’ün evine giden jandarma ekipleri, polis eşliğinde ve soruşturmayı yürüten askeri savcının da gözetimi altında arama yaptı. Saat 17.00 sıralarında başlayan ve yaklaşık 3 saat süren arama sırasında çakırgöz’ün dışarıda olduğu ve evde aile bireylerinin bulunduğu belirtildi. Aramaların ardından el konulan Bakırgöl’e ait bilgisayar, incelenmek üzere askeri savcılığa götürüldü.
 
 
Savcılık, bu tespit üzerine çakırgöz’ün evinde arama yaparak bilgisayara el koydu. CHP lideri Deniz Baykal, “Evet olayı biliyorum. Bir hacker şifreyi kırarak bilgisayarı üzerinden jandarmada gizli bazı sitelere girmiş. Alakası yok çocuğun” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir