İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BBP, Suikast ıddiası ıçin Heyet Kurdu…

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatının ardından helikopterin Kahramanmaraş’ta düşmesinin bir kaza olup olmadığı konuşulmaya başlandı. BBP Genel Merkezi’nde olayı araştırmak üzere bir komisyon kurulurken, partililer Yazıcıoğlu’nun ölümünün bir kaza olmadığı yönünde kesine yakın bir kanaate sahip.
 
 
BBP Ankara ıl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, kamuoyunda Yazıcıoğlu’nun vefatıyla ilgili soru işaretlerinin kendilerinde de var olduğunu söyledi. CıHAN’a konuşan Bozok, kazanın duyulmasının ardından yaşanan bilgi kirliliğine ve şüphe oluşturacak ipuçlarına dikkat çekerek, “Bazı şeyleri birleştirdiğiniz zaman, ister istemez şüpheye kapılıyor insanlarımız. Sokağa çıktığınızda olayla ilgili kasıt arıyorlar. Biz de kasıt arıyoruz” dedi.
 
 
BBP’nin merhum lideri Yazıcıoğlu’nun son yıllarda geçirdiği kazalara dikkat çeken Hasan Hüseyin Bozok, “O kadar kaza tesadüf mü, değil gibi geliyor” sözleriyle tüm camianın genel başkanlarının hayatına kast edildiği yönündeki kanaatine tercüman oldu.
 
 
Genel Merkez’de BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu başkanlığında bir araştırma heyeti oluşturulduğunu belirten Bozok, şöyle konuştu: “Bazı şeyleri söylemek için erken. Genel merkezimizde büyüklerimiz sürekli toplantı halindeler. Büyüklerimiz araştırma heyeti tertip ettiler. En kısa zamanda net bir açıklama genel merkezimizden kamuoyuna duyurulacak. Kasıt var mı, suikast mı değil mi, bir an önce yapılmasını bekliyoruz, yapılacak inşallah.”
 
 
(CıHAN)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir