İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beklentiler Boşa Çıktı…

öğretmen Sendikası Eğitim ış Hatay şubesi bir açıklama ile görevde 5. ayını geride bırakan ıl Milli Eğitim Müdürünün çalışmalarında beklentilerinin oluşmadığını kaydederken beklentilerinin boşa çıktığını bildirdi.
 
Eğitim ış şube Başkanı şenol Eyüboğlu ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’in çalışmalarını değerlendirdikleri sendika açıklamasında şunları dile getirdi: ıl Milli Eğitim Müdürü olarak eğitim çalışanlarının duygularına tercüman olacağı vaatleriyle ve geldiği yerlerdeki çalışmalarına örnekler göstererek.
 
“Hatay’da yapılacak çok işler var!” sözleriyle göreve başlayan şenol Genç, aradan 5 ay geçmesine rağmen bu beklentileri boşa çıkarmış görünmektedir. Bu durum da, eğitim çalışanlarında oluşan umudun sönmesine neden olmaktadır. öncelikle ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde daha önce eş, dost, milletvekilleri aracılığı ile oluşturulan kadrolaşma aynen devam etmektedir.
 
Hatay ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde bu anlayış sonucu personel fazlalığı oluşturulmuş durumdadır. ıstanbul ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde Personelden sorumlu Müdür Yardımcısı iken ilimize gelen ıl Milli Eğitim Müdürümüzün de bileceği gibi ıstanbul ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde 188 personel görev yapmaktadır.
 
Antakya’da ise görev yapan personel sayısı 163’tür. Bu da “ıstanbul’ mu büyük Antakya’mı?” sorusunu akıllara getiriyor. Toplamda Antakya’da 200 civarında bulunan okul ve kurumlarda, 100 civarında hizmetli görev yaparken ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde 30 civarında hizmetlinin görev yapması nasıl açıklanabilir? Bu personel gerçekten hizmetli olarak mı çalışıyor yoksa yandaş sendikanın baskılarıyla memur olarak mı görevlendiriliyor? Memur olarak görevlendirilen hizmetli sayısı açıklanmalıdır.
 
Okullar imkânsızlıklar içerisinde dışarıdan sigortasız hizmetli çalıştırırken bu kadar çok hizmetli ıl Milli Eğitim müdürlüğünde neden tutulmaktadır? Okullardaki toplam memur sayısı 50 iken, müdürlüğümüzdeki memurların sayısı 90, diğer personelle birlikte (Bilgisayar ışletmeni, şef, Tekniker, Teknisyen) 120 olan sayı adil midir? Okul başına düşen memur sayısı okullarda 0,25 (çeyrek) memurken ıl Milli Eğitim Müdürlüğünde 120 tane memur çalıştıracak kadar iş yoğunluğu var mıdır? Bakanlık projelerini yürütmek üzere görevlendirilen öğretmenler (AB Projeleri, Formatör, TKY Uzmanı vb. ) gerçekten projeleri mi yürütüyor? şimdiye kadar kaç tane proje yaptılar? Müdürlüğümüzde Bilgisayar Teknisyeni ve Bilgisayar Bölümü mezunu memurlar varken neden öğretmenler görevlendiriliyor? Acaba okullarda öğretmen fazlası mı var? Milli Eğitimde Donatım Uzmanı diye bir uzmanlık kadrosu yokken, yıllardır burada tutulan Vali Teoman müdür yardımcısına nasıl ücret ödenmektedir?” Eğitim ış açıklamasında ayrıca, projeler bölümü başta olmak üzere birçok atamanın haklı gerekçelere dayanmadığı, müfettiş raporlarıyla usulsüzlükleri belirlenenlerin cezalandırılmadığı, seçim sürecinde AKP’li adayların arkasından ev ev gezen bazı idarecilerin ise korunduğu öne sürülüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir