İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Beyazit-i Bestami Anıldı…

Tarihin en önemli hazretlerinden biri olan Bayezid-i Bestami mezarı başında törenlerle anıldı. Har yıl mayıs ayının son haftasında çeşitli etkinliklerle anılan Bayezid-i Bistami hazretlerinin bu yılki anma törenlerine eski ıçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu’nun oğlu Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Murat Aksu, Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret çelik, Belediye Başkanı Murat Sakman, AK Parti Hatay Milletvekili Adayı Mehmet öntürk, Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, ılçe Jandarma Komutanı P. Yzb. Cemalettin Akyüz, ılçe Müftüsü M. Emin Eneç, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
 
Alaybeyli Köyündeki tarihi Darbısak kalesi içerisinde bulunan mezarı başındaki anma törenleri Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı. ılçe Müftüsü M. Emin Eneç, yaptığı konuşmada, ”ıstanbul’u ıstanbul yapan Eyüb Sultan’dır. Konya’yı Konya yapan Mevlana’dır. Kırıkhan’ı Kırıkhan yapan Bayezid-i Bestami’dir. Allahu Teala her ile bir hazret göndermiştir. Bizlere düşen görev ise bunların mezarlarını beklemek değil, onların yaşadıkları gibi yaşamaktır” dedi.
 
 
 
 
Konuşmanın ardından Mevlid-i şerif okunup, hep birlikte Cuma namazı kılındı. namazdan sonra ise davetlilere ve vatandaşlara yemek ikram edildi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir