İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bilgi çağını iyi anlamanız gerekir…

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, polislerin bilgi çağını iyi anlayıp kavramaları gerektiğini söyledi. Lekesiz, Hatay Polis Meslek Yüksek Okulu’nun (PMYO) 2009-2010 eğitim ve öğretim dönemi açılış töreninde yaptığı konuşmada, yaşadığımız dünyanın her meslek grubunda olduğu gibi polislerin de teknolojiyi iyi bilmesini zorunlu kıldığını söyledi.
Polislerin teknolojiyi iyi kavrayamadıkları zaman asayişin geride kalacağını ifade eden Lekesiz, şöyle konuştu: ”Polislerin bilgi çağını iyi anlayıp kavramaları gerekiyor. Buradan mezun olacak olan gençlerinde teknolojiyi iyi kullanarak, devletin asayiş hizmetlerini en üst seviyede tutacaklardır. Mezun olarak önemli görevler üstlenecek olan polislerimizin hukukun üstünlüğüne inanarak ve insan haklarına saygı çerçevesinde hareket edeceklerine inancım tamdır.” Hatay Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mahmut Canbolat ise 2003 yılında kurulan okullarında, 580 öğrencinin eğitim gördüğünü ve her yıl yaklaşık 290 öğrenciyi polis teşkilatına kattıklarını belirtti.
Teşkilatın daha ileri seviyelere gelebilmesi için bilgi, beceri ve entelektüel düşünce gücü bakımında gelişmiş personelin şart olduğunu belirten Canbolat, şöyle devam etti: ”Bilgi çağı insanı, kendini tanımaktan, ifade etmekten ve düşündüklerini açıklamaktan korkmayan, edindiği bilgiler aracılığıyla görevleri ile geleceği arasında ilişkiler kurarak, yeni bilgiler üretebilen insandır. ınsanlar gençliğinde öğrendikleri bilgileri yaşamları boyunca kullanmaları savı artık geçersiz hale gelerek yerini ‘Yaşam Boyu öğrenme’ anlayışına bırakmıştır. çünkü yaşadığımız çağda bilgi çok çabuk bayatlayan bir tüketim malzemesi haline gelmiştir.” Açılış konuşmalarının ardından öğretim üyelerinin verdiği ilk dersle Hatay PMYO’nun 2009-2010 eğitim ve öğretim yılı başladı. Törene Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, ıl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, Mustafa Kemal üniversitesi Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda ve davetliler katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir