İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BJK, 250 milyon dolar borçlu…

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkan adayı Murat Aksu, “Göreve gelmemiz halinde kısa, orta ve uzun vadede projelerimiz var. Amacımız, kulübün saygınlığını eski günlere kavuşturmaktır” dedi.
Aksu, Hatay Beşiktaşlılar Derneği tarafından organize edilen ve Meclis Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Hatay’ ın birçok kültürü bünyesinde barındırdığını, Türkiye’ nin barış ve hoşgörü açısından sembolü olduğunu ve bu nedenle tarihi kentin gönlünde ayrı bir yerinin bulunduğunu belirtti.
BJK’ nin olağan kongresinin 30-31 ocak tarihlerinde yapılacağını, adaylığını 15 Ekim 2009 tarihinde açıkladığını ve ardından da Anadolu’ yu dolaşarak projelerini anlattığını ifade eden Aksu, şöyle devam etti: “Son 6 yıldır kulübün kötü yönetildiğini hissettim. Kendimde vebal ve sorumluluk gördüm. 2004 yılında Yıldırım Demirören’ in başkan olmasında büyük payım var. Kendisiyle de uzun yıllar çalıştık. Son yıllarda kendi isteğimle kulüpten uzak durdum. 2007 seçimlerinde Yıldırım Demirören’ in tek başına, rakibi olmadan yeniden başkan seçilmesini de içime sindiremedim. Yanlış transferler, kontrolsüz harcamalar benim gibi tüm kongre üyelerinin tepkilerine neden oldu. şu anda kulübün 250 milyon dolar borcu var. Göreve geldiğimizde öncelikle kulübün kurumsallaşmasını sağlamayı ve denk bütçeyle yönetmeyi hedefliyoruz. Kısa, orta ve uzun vadede projelerimiz var. Amacımız, kulübün saygınlığını eski günlere kavuşturmaktır”.
FUTBOL VE BASKETBOL DıREKTöRLüğü KURACAğIZüye sayısını Avrupa’ daki kulüpler gibi artırmayı hedeflediklerini belirten Aksu, “şu anda kulübün 22 bin üyesi var. üyeliği Anadolu’ ya yayıp giriş aidatını düşük tutarak üye sayısını 100 bine çıkaracağız. Beşiktaş sevgisini tüm Anadolu’ ya yaymak istiyoruz. Futbol ve basketbol direktörlüğü kuracağız. Cimnastik, voleybol, güreş, atletizm gibi branşlarını ıstanbul dışında Bursa, Adana, Hatay, Mersin gibi illerde yaymayı düşünüyoruz” dedi. Geçmiş yıllarda olduğu gibi altyapıya büyük önem vereceklerini belirten Aksu, futbolcu almada ve satmada 6 yıldır ekside olunduğunu, son yıllarda altyapıdan önemli futbolcu çıkmadığını, pahalı transferler yerine altyapı hamlesiyle yeni yetenekler yetiştirip kulübe gelir sağlayacaklarını söyledi.
Beşiktaş Televizyonu’ nun kapatılmasına üzüldüğünü belirten Aksu, şunları kaydetti: “Stadın yeniden yapılanması gerekiyor. Sit alanı sorunu nedeniyle açık tribün için inşaat yapamıyoruz. Ancak, diğer 3 tribüne sponsor bularak stadı çağdaş hale getireceğiz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir