İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu Hafta Çocuklar Konuk…

Yeşilay Hatay ıl Temsilciliği faaliyetlerine devam ediyor. Her Cumartesi il Temsilcilik binasında “Cumartesi Sohbetleri” adı altında gerçekleştirdiği toplantıda bu hafta çocuklar konuk oldu. Yeşilay ıl Temsilcisi Hidayet şişkin, yazılı açıklamasında, çocuklara yönelik düzenlenen toplantının şenlik havası içinde geçtiğini belirterek, “Birçok çocuğun yoğun ilgi gösterdiği şenlikte; çizgi filimler izlendi, oyunlar oynandı, şarkılar söylendi, tatlı ve börek ikram edildi. Velilerinde ilgi gösterdiği toplantı sonunda çocuklar, ‘Yeşilay Amca bunu hep yapalım’ diye topluca tempo tuttular” dedi.
ıl Temsilcisi şişkin, toplantıları düzenleme amaçlarını şöyle açıkladı: “Toplumumuz da herkes bir şeylerin iyi gitmediği yönde mızmızlanıyor, gençlere; vakitlerini iyi değerlenmedikleri şeklinde sitem ediyor, çocukları acımasızca eleştiriyor. Hatta toplumumuz öyle bir noktaya geldi ki, insanlar bir birlerinden kaçıyor, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma, komşuluk gibi değerlerimizi kaybediyoruz. Tüm bu güzel hasletlerimizin boşluğunu kötü alışkanlıklarla dolduranlar her geçen gün atamaktadır. Yetişkinlerimize, gençlerimize, çocuklarımıza; kısaca toplumumuzun tamamına kötü alışkanlıklardan uzak, vaktini iyi değerlendiren kişiler olmalarına destek olmak amacıyla karınca kararınca çalışmalar yapmaktayız.
 Dışarıda amaçsız dolaşanlar, yapacak bir şeyleri olmadığından sıkılanlar Yeşilay sizleri bekliyor. Bu hafta özellikle çocukları misafir ederek gönüllerince eğlenmelerini sağlamak istedik. çocukların biriken enerjilerini atmalarına Yeşilay ruhunu tanımalarına katkıda bulunmak istedik. Yoğun katılım oldu. Sevgili çocuklara ve bize güvenerek çocuklarını gönderen ailelerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu tür faaliyetlerimiz her hafta devam edecektir. Herkesi bekliyoruz. Mutlaka sizin de yapacağınız bir şeyler vardır. O halde buyurun Yeşilay sizi bekliyor.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir