İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Bu resim Atatürk olamaz…

Yetkililerin gözünden kaçan portre mutlaka değişmeli…Mustafa Kemal üniversitesi’ne bağlı Eski Araştırma Hastanesi’nin üst kısmında Bağrıyanık mahallesinde bulunan Hatay Sağlık Yüksek Okulu binasının dış duvarına siyah boyayla çizilen Atatürk resmi görenleri hayrete düşürüyor.
 
Kara boyayla çizilen ve Atatürk’e benzetilmek istenen bu resim çatık kaşlı, bakışlarıyla insanları ürküten bir görüntü veriyor. Bu resmin uzun süredir SağlıkYüksek Okulu’nun dış duvarında bulunduğunu bildiren mahalle halkı, “Bu nasıl Atatürk resmi? Kapkara ve asık suratıyla çevresine korku veren bu resim Atatürk olamaz.
 
Bu resmi buraya çizdiren yetkililer bunu görmüyor mu? Bu resme bakan çocuklarımız resimdeki adamın bakışlarından korkuyorlar. Bu resim bir an önce kaldırılsın. Eğer illaki bir Atatürk resmi koymak istiyorlarsa Atamızın binlerce güler yüzlü resmi var, onlardan birini koysunlar. Bula bula bu resmi mi buldular?” tepkisinde bulundular.
 
Atatürk’ün adını taşıyan bir üniversitenin Atatürk’ ü böylesine çirkin ve korkutucu gösteren bir resmi nasıl okulunun duvarına çizdirdiği merak konusu oldu.
 

Olası yetkililerin gözünden kaçan bu durum karşısında halk tepkili.Vatandaşlar Atatürk’e hiç benzemeyen bu resmin biran önce düzeltililerek usta ressamlara çizdirilmesini Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ e yaraşır bir portrenin bahse konu yere asılmasını istiyorlar.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir