İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çadırkentlerde Temizlik Başladı…

ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye gelen Suriyelilerin yerleştirildiği Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki çadırkent boşaldı. Suriyelilerin Kilis, şanlıurfa ve Gaziantep’in ıslahiye ilçelerini nakillerinin yapılmasının ardında ekipler, çadırları söküp temizlik çalışması yapmaya başladı
 
 
 
 
AA
 
 
 
 
ülkelerindeki olaylardan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyelilerin yerleştirildiği  Reyhanlı ilçesindeki Hac Konaklama Tesisleri’nde bulunan çadırkent tamamen boşaldı. 
 
 
 
 
Geçen yıl 16 Haziran tarihinde kurulan ve kalan kişi sayısı azaldığı için bir bölümü daha önce kaldırılan çadırkent, burada kalan 68 Suriyeli’nin de Kilis, şanlıurfa ve Gaziantep’in ıslahiye ilçelerine gönderilmesiyle tamamen boşaldı.
 
 
 
 
Bunun üzerine Hac Konaklama Tesisleri’nin bulunduğu alandaki çadırkent, 27 kişilik ekip tarafından tamamen sökülerek temizleniyor. Ekipler, Suriyelilerin kaldığı süre içerisinde kullandığı halıları yıkıyor, 24 saat hizmet veren sağlık ocağı ile idare binasının da badanasını yapıyor.
 
 
 
 
Temizlik çalışması yapılan alanda, yeniden Suriyeli gelmesi durumunda, çadırların tekrar kurulabileceği ve her türlü ihtiyacın en iyi şekilde karşılanacağı bildirildi. 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir