İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çelik ıhracatçıları Okul Yaptırıyor…

çelik ıhracatçıları Birliği tarafından Hatay’ın ıskenderun ilçesine bağlı Sarıseki beldesinde yaptırılacak Endüstri Meslek Lisesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
 

 Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, törende yaptığı konuşmada, gençlerin bir ülkenin geleceğini oluşturduğunu söyledi. ışsizliği çözmek için yatırım yaparak ekonomiyi canlı tutmak gerektiğini belirten Ergin, ”ıstikrarın olduğu ülkede yatırımda yapılır, ekonomide canlanır. Bizlerde gençlerin önünü açmak ve bir meslek edindirmek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.
 
 

Hatay Vali yardımcısı Kadir Doğan ise okul açmanın önemine değinerek, ”Bir okul açmak, bir hapishane kapatmaktır.Bizler gençlerin kaliteli bir eğitim alması için çalışıyoruz” diye konuştu.
 

çelik ıhracatçıları Birliği Namık Ekinci de birlik olarak Türkiye genelinde 4 okul yaptıracaklarını ifade ederek, ”Bunların ilkini ıskenderun’da yapacağız. Temelini attığımız okul 24 derslikli olacak ve 720 öğrenci öğrenim görecek. 20 dönüme kuracağımız okul yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak” dedi.
 

 
Ekinci, diğer 3 okulu Kocaeli, ızmir ve çanakkale’ye yapmayı düşündüklerini bildirdi. Yapılan konuşmaların ardından okulun temel atma töreni gerçekleştirildi.
 

 
Törene ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, Hatay ıl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Sarıseki Belediye Başkanı Bülent özer ve davetliler katıldı.
 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir