İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CESYAD’dan dayanışma yemeği…

 Cebrail Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (CESYAD) tarafından Büyük Antakya Oteli’nde dayanışma yemeği düzenlendi. Dernek Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, gecenin açılış konuşmasında, daha önce 19 Aralık’ta düzenlemeyi kararlaştırdıkları geceyi, aynı gün kentte yaşanan sel afeti nedeniyle ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Dernek olarak mahalle halkına hizmet etmenin çabası içerisinde olduklarını belirten Taşçıoğlu, şöyle konuştu: “Mahallemiz Antakya’nın nüfusunun en yoğun semtlerinden biri. 25 bin insan yaşıyor. Dernek olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunarak, mahalle halkını kaynaştırma ve dayanışmayı sağlıyoruz.
 
Ramazan ayında ve diğer günlerde ihtiyaç sahibi insanlarımıza imkanlarımız ölçüsünde ve hayırseverlerimizin destekleriyle yardım ediyoruz. Bütün bunları yaparken, gizlilik duyguları içerisinde gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz yardımları basını çağırarak, insanlarımızı rencide etmiyoruz. Bu çok önemli bence. Dernek olarak katkılarımız ve desteklerimiz devam edecektir.” Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin de, Antakya’da çok sayıda dernek ve sivil toplum kuruluşunun bulunduğuna dikkati çekerek, “önemli olan bu derneklerimizin işlevlerini yerine getirmesidir” dedi. Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) Rektörü Prof. Dr. şerefettin Canda da, üniversite olarak tüm sivil toplum kuruluşlarıyla diyalog halinde olduklarını belirterek, “MKü’nün büyümesi ve gelişmesi için her türlü girişimi yapıyoruz. Amacımız öğrenci sayımızı arttırarak, kentin ekonomisine ve gelişimine katkı sağlamaktır. öğrencisiyle, öğretim kadrosuyla, çalışanıyla ve personel sayısıyla MKü’nün nüfusu 50 bine ulaşmaktadır” dedi.
 
SAVAş: TüM MAHALLELERE EşıT HıZMET GöTüRüYORUZ
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ise göreve geldikleri günden bu yana kentin tüm mahallelerine eşit hizmet götürmeye özen gösterdiklerini söyledi. Savaş, mahallelerin sorunlarını muhtarlar aracılığıyla çözmeye çalıştıklarını dile getirerek, “Cebrail Mahallesi de kentimizin büyük semtleri arasında yer alıyor. Mahallenin sorunlarını bugüne kadar çözmeye çalıştık, çözmeye de devam edeceğiz. Hizmet yaparken eşitlik ilkesine özen gösteriyoruz. Bütün mahallelere aynı hizmeti ve eksik olan yerleri tamamlamaya çalışıyoruz” diye konuştu. Gecenin sunuculuğunu üstlenen ömer Cihangir, etkinlikte, CESYAD yararına açık arttırmaya çıkarılan maket gemiyi satışa çıkardı.
Açık arttırma sonucunda Antakya Belediye Başkanı Savaş, MKü Rektörü Canda ve ATSO Başkanı çinçin, 2’şer bin TL bağışta bulunarak, maket gemiyi Canda’ya hediye ettiler, Gecede ayrıca, Belediye Türk Sanat Müziği Korosu Solistleri Hasan Pembeciooğlu ve Mahmut Bulgurcu sahne aldı. Düzenlenen geceye, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileri ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir