İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ceza Evinde Tiyatro Gösterisi…

Hatay E tipi kapalı cezaevinde bulunan özellikle uyuşturucudan tutuklu ve hükümlülere yönelik, tiyatro oyunu sahnelendi.Haber MerkeziCezaevi yönetimi, Hacı Ali Nurlu Lisesi’yle yaptığı işbirliği sonucu, uyuşturucu konusunu anlatan ‘ırade’ adlı oyununu sahnelerken, yaklaşık 200 hükümlü ve tutuklunun büyük bir beğeniyle oyunu izledikleri belirtildi.

 

 

Tiyatro oyununun Kurum Müdürü Duran Altuntop, oyunla ilgili yaptığı değerlendirmede, ‘Kurumuzda hükümlü ve tutuklularımızın eğitimleri sosyal ve kültürel olarak gelişimleri ve topluma kazandırılmaları için yaptığımız faaliyetler devam etmektedir.

 

 

Kurumumuzda açtığımız kurslar yanı sıra uyuşturucu ile ilgili yaptığımız oturumlar bireysel görüşmeler sosyal ve kültürel faaliyetler devam etmektedir.

 

 

Bu faaliyetlerden biri Hacı Ali Nurlu Lisesi işbirliğinde yaptığımız “ıRADE” adlı tiyatro oyunudur. Büyük bir emek ve zekayla harmanlanarak hazırlanan oyun Kurumumuz çok amaçlı salonunda yaklaşık 200 hükümlü ve tutuklu tarafından büyük beğeniyle izlenmiştir. Bu tiyatro oyununu uyuşturucudan yatan hükümlü ve tutukluların izlemesi için özen gösterildi ve bu suçtan yatanlara izlettirildi.

 

 

Hükümlü ve tutuklularımızın oyunu izlerken çok etkilendikleri oyunun tesiri altına girdikleri ve ağladıkları görüldü.

 

 

Oyun eğitici öğretici olduğu kadar pişmanlık uyandırıcı da olmuştur’ dedi.öğrencilerin büyük bir beğeniyle sahneledikleri oyun sonrasında Kurum Müdürü Duran Altuntop; ‘Bu oyunu Kurumumuza taşıdıkları ve hükümlü tutukluları topluma kazandırma çalışmalarımıza yaptıkları katkılarından dolayı emeği geçen öğretmenlere öğrencilere teşekkür ederim’ diyerek Hacı Ali Nurlu Lisesi Müdürü Necati Gülbaş’a ve Tiyatroyu hazırlayan öğretmenler ile oyunculara birer plaket takdim etti.

 

 

Tutuklu ve hükümlülerin büyük beğeniyle izledikleri tiyatro oyununu ayrıca, Tiyatro oyununu Kurum Müdürü Duran Altıntop, Hacı Ali Nurlu Lisesi Müdürü Necati Gülbaş ve öğretmenleri, Kurum 2.Müdürleri Hasan Toprak, Mehmet Kaya, Mesut Duyar, Yusuf Altan Korkut, Kurum Sosyal Hizmet Uzmanları Muzaffer Zubari, Orhan çağlar ve Kurum öğretmenleri de izledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir