İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’den açılıma tepki…

CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun, demokratikleşme açılımı adı altında toplumun ciddi bir ayrışmaya doğru gittiğini belirterek, ”Hükümetle olan görüşmeleri kapattık” dedi.
 
 Durgun, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği toplantıda, hükümetin ne yapması gerektiği konusunda proje ya da yol haritası sunmadığını söyledi. Görüşmeleri kapattık Durgun, ”Demokratikleşme açılımı adı altında toplum ciddi bir ayrışmaya doğru gidiyor. Biz hükümetle olan görüşmeleri kapattık. Demokratikleşme deniyor ama hükümet ne yapılmak istendiği ile ilgili herhangi bir proje ya da yol haritası sunmuyor. Böyle bir demokratikleşme paketi olmaz. Bizlere gelin görüşelim ve demokratikleşme sürecinde önerilerinizi getirin diyorlar ama onların bize sunacak bir önerileri dahi yok” dedi.
 
Türkiye bölünmeyecek…
 
 Durgun, hesap ne olursa olsun Türkiye’nin bölünmeyeceğini, aksine kaynaşacağını dile getirerek, ”Farklılıklarımız zenginliklerimizdir. Devlet etnik kör olmalı ve herkesi devletin imkanlarından eşit faydalandırmalı. Fakat hükümetin yapmaya çalıştığı demokratik açılımın ne başı ne de sonu bellidir. ımralı ayrışmaya yönelik projesine devam ediyor. Demokratikleşme açılımında, ımralı’dan çıkan sonuç ayrı polis, ayrı kimlik ve ayrı bir eğitim sistemidir. Bu şekilde yapılacak olan açılımın Türkiye’ye hiçbir faydası olmaz. Bu durum sadece Türkiye’yi bölmeye ve ayrıştırmaya çalışmaktır” dedi.
 
Vekil vatandaş gibi olmalı…
 
Durgun, meclisin gündeminde olan milletvekillerine kırmızı plaka verilmesi konusuna da değinerek, ”Milletvekilleri kendilerini vatandaş gibi görmelidir. Milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili birçok düzenlemeye ihtiyaç varken kırmızı plaka ile ilgilenmek gereksiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.