İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Daraoğlu Sakatlar Derneğinde…

Türkiye Değişim Hareketi Hatay ıl Sorumlusu Mehmet Daraoğlu ve yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz hafta sonu Antakya Sakatlar Derneği’ni ziyaret ederek, Değişim Hareketi hakkında bilgi verdiler. Türkiye’de engellilerin anayasada yazılı olan haklarının bulunduğunu söyleyen Türkiye Değişim Hareketi Hatay ıl Sorumlusu Mehmet Daraoğlu, “Fakat ne yazık ki, günlük yaşamda bu hakların hiçbiri kullanılamamaktadır. Bu haklar hükümetler tarafından sizlere tanınmalı ve bu anayasal zorunluluk yerine getirilmelidir.
Türkiye Değişim Hareket,i her vatandaşımıza verdiği önem gibi engellilere de önem vererek daha iyi yaşam koşullarını oluşturmayı hedeflemektedir. Toplumumuzda 10 milyona yakın engelli bulunmaktadır. Engellilerin okuma-yazma oranı %36’dır. Bu düşük oran eğitim olanakları sağlanarak arttırılmalıdır. Zira eğitim her işin başlangıcıdır. Ve eğitim her engeli aşar” dedi. Türkiye’de engellilerin görmezden gelindiğine işaret Daraoğlu, “Günümüzde engelliler görmemezlikten gelinmiş ve iş yerlerinde engelli çalıştırma oranı %1’lere düşmüştür. Bu oran yükseltilmeli ve engelliler topluma kazandırılmalıdır. Engellilere meslek edindirme programları uygulanmalı ve sosyal hayatta etkinlikleri sağlanmalıdır.
Engellilerin onurlarıyla oynatmamalıyız. Engellilere yaşam alanları, spor alanları oluşturmalıyız. Unutulmamalıdır ki, her insan potansiyel bir engellidir. Toplumda dışlanmış insan oluşturmayacağız ve bunun için tüm koşulları harekete geçireceğiz. TDH bu düşünceleri içine alan bir yapı oluşturmaktadır” dedi.
TDH farklı bir parti olacaktır diyen Türkiye Değişim Hareketi Hatay ıl Sorumlusu Mehmet Daraoğlu, “TDH mağdurların yanında olacaktır. Türkiye’deki tüm insanları eşitlik ilkesinde birleştirmeyi amaçlamaktadır. Mevcut partiler halktan uzak ve sistem içerisinde birbirleriyle ittifak kurmaktadır. TBMM’de grup toplantı salonları aynı çatı altında olan partiler birbirleriyle ancak mektuplaşarak konuşabilmektedir ve halkımız hiçe sayılmaktadır. Bütünleşmekten yana olan görüşlerimizle insan haklarına, emeğe, barışa, sanayiciye, emekliye, üreticiye, çevreye ve eğitime önem vermekteyiz.
Türkiye’yi seviyoruz, insanlarımızı seviyoruz, çevreyi seviyoruz ve bu sevgi yolunda TDH lideri Mustafa Sarıgül’ün başkanlığında oluşacak TDH iktidarında sevgi kazanacaktır” görüşlerini dile getirdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.