İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Defne Hastanesi Büyüyor…

Defne Hastanesi Genel Müdürü Fazıl Altınay, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’ nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek hastane ile ilgili yaşanan yenilikleri gündeme getirdi. “Defne Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’ nın belirlediği Kalite Kriterlerine göre yapılan değerlendirmede 877 puanla A sınıfı Hastane olma hakanı kazandı” diyen Genel Müdür Altınay, “Bu puanla Hastanemiz Türkiye genelinde ilk 34 Hastane arasına girmeyi başarıp bölgenin Tek A Sınıfı Hastanesi oldu” dedi.
 
Altınay, yaşanan gelişmelerle ilgili konuşmasını şöyle sürdürdü: “A sınıfı hastane olarak fark ücretlerini %70 oranında artırma hakkına sahip olmamıza rağmen hastalarımıza uyguladığımız fark ücretlerinde herhangi bir artış yapılmayacak aynı fiyatlarla hizmete devam edeceğiz. özetle kalitemiz tescillendi ancak ücretlerimiz değişmedi.
Defne Hastanesi açıldığından bu yana düşük ücret politikası ile dar gelirliler dahil toplumun bütün kesimlerine hizmet vermeyi hedefledi. Açıldığından bu yana geçen 1,5 yıl içinde; Acilde 54.000, polikliniklerde 440.000, yatış ve ameliyatta 23.000 hastaya hizmet verip bu hedefe ulaştı. Hatay bölgesinde ilklere imza attı ve bugüne kadar toplam 3.600 anjiyo 550’ si açık 700 kalp ameliyatı gerçekleştirdi.
 
Gelişmiş yetişkin yoğun bakım ve üçüncü düzey yeni doğan yoğun bakımda binlerce hasta tedavi etti. Teknik alt yapı ve imkânsızlıktan dolayı ıl dışında tedavi görmek zorunda kalan hastalarımızın mağduriyetlerini giderdi. şu anda özellikle Kalp Cerrahisi ve Yoğun Bakım ünitemizden hizmet almak için çevre il ve ilçelerden Hastalarımız geliyor. Kısaca A sınıfı özel bir Hastane olmasına rağmen kamuya mal oldu. Amacımız bundan sonra da daha geniş kesimlere hizmet götürmek. Bunun için kalitemizi artırırken ücret düzeyimizi aynı oranda tutmak. Maalesef fark ücretleri ve %70 ile ilgili bilgi kirliliği var. Bazı vatandaşlar bizleri arayıp bundan sonra özel hastaneye gidemeyecekleri kaygılarını dile getiriyorlar, bazı yayın organlarında A sınıfı hastanelere sadece zenginlerin gidebileceği iddiası yer alıyor. Bu konu ile ilgili Defne Hastanesi’ ne gelecek vatandaşların kaygı taşımalarına gerek yok, gönül rahatlığı ile bizlerden hem de A sınıfı kalite standartlarında hizmet alabilirler.
 
Defne Hastanesi yönetimi olarak ülke genelinde faaliyet gösteren birçok zincir hastaneden önce DEFNE adını yazdırmak bizler için büyük bir onur ve gurur kaynağı oldu. Hatay’ a böyle bir hastane kazandırdığımız için son derece mutluyuz.
A sınıfı hastane olarak sorululuklarımızın artığının farkındayız. Bu sorumluluk bilinci ile sağlıkta kalite çıtasını daha da yükseltip bölge halkına hizmete devam edeceğiz.”

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir