İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dolandırıcılara Dikkat…

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ıl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen ikaz niteliğindeki uyarılar, kurumların internet sitesine konuldu. Bu kapsamda Hatay Emniyet Müdürlüğü internet sitesinde de yer alan uyarıcı yazı da vatandaşların dikkatli olması istendi.
 
Vatandaşlardan, “Sizi arayarak; kullanmış olduğunuz cep telefonlarından emniyet görevlisi, askeri rütbeli ve hâkim-savcı konumundaki şahısların eşlerinin rahatsız edildiği, taciz edildiği, kendilerinin bu şahısları yakalamak için çalışma yaptıklarını söyleyerek; telefonunuzun sim kartının kopyalandığını, yüksek miktarda görüşmeler yapıldığını ve bu kişilerin tespitinin yapılabilmesi için kontör göndermelerinin gerektiğini; Sizin ve başka vatandaşlarımızın cep telefonu numaralarını sizin adınıza teröristler kullanıyor ve çok konuşma yapılıyor, size yüklü miktarda fatura gelecek biz bu şahısları tespit etmek için Türkiye genelinde operasyon yapacağız en yakın bayiye gidin ve size yazdıracağımız cep telefonu numaralarına kontör yükleyin, operasyon bittikten sonra biz size haber vereceğiz devlet masrafları sana ödeyecek” diyerek kontör talep edenlere inanılmaması isteniyor.
 
Ayrıca; cep telefonuna ‘ödül kazandınız’ şeklinde mesaj gönderip mesaj gönderilen kişiyi arayıp ne ödülü kazandığını sorunca ‘yüklü miktarda para ödülü kazandığını ancak ödülü alabilmek için 3 adet kontör kartı alıp şifresini göndermesi gerektiği’ gibi arayan kişilere de itibar edilmemesi gerektiği kaydediliyor. Bu tür durumlarda ise vatandaşların en yakın kolluk birimine müracaat etmeleri gerektiği ifade ediliyor. Ya da emniyet müdürlüklerinin resmi internet sitelerinden de ihbarda bulunabilineceği ifade ediliyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir