İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dörtyol’da Seçim Kavgası…

Hatay’ın Dörtyol ılçesi’nde meydana gelen olayda, MHP´li ve AKP´liler arasında seçim kavgası yaşandı. 
 
Hatay’ın Dörtyol ılçesi’nde meydana gelen olayda, seçim kavgası yaşandı. Yetkililerden alınan bilgiye, Dörtyol’da Dörtyol ılçesi’nde MHP’nin seçim çalışmaları sırasında yapılan mahalle gezileri nedeni ile düzenlenen konvoya saldırı düzenlendi.
 
MHP Konvoyuna düzenlenen saldırıda aralarında bir çocuk bulunan 4 kişi yaralandı.
 
Olay şöyle gelişti: MHP Belediye Başkan Adayı Bekir Altan, Payas Beldesi  Cumhuriyet Mahallesi’nde bir ev toplantısı düzenledi.
 
Ev toplantısını tamamlayan MHP’li başkan adayı Bekir Altan daha sonra Atatürk Caddesi üzerinde bulunan MHP Belde Teşkilatı binasına gitmek üzere konvoy ile belirtilen mahalleden ayrıldı.
 
MHP konvoyu belde binasına doğru ilerlerken, AKP’li Belediye Başkanı Adayı Bilal Yiğit’e ait olduğu öğrenilen seçim bürosu önünden geçerken olanlar oldu. AKP’liler MHP konvoyunun yolunu kestiler. Bu arada bir otomobilin içinde bulunan ve aracın camından dışarı doğru sarkan ı.ç. isimli 7 yaşındaki çocuk AKP’liler tarafından camdan çekilip alındı. Otomobil içide olan ı.ç.nin babası Erdal çelik (34) ve beraberinde bulunan Fahri Doğan (40) ile Mulla Kara (29) araçtan inerek, küçük çocuğu otomobil camından çekip dışarı çıkaran AKP’lilere karşı sözlü olarak sataştılar. Bunun üzerine iki grup arasında tartışma çıktı ve tartışma kavgaya dönüştü…
 
Kavgada, Mulla Kara ve Erdal çelik isimli MHP’linin kaşları yarıldı. ı.ç. isimli çocuk ve Fahri Doğan isimli partili de kavga da yara aldılar.
 
Bu arada, MHP konvoyundan araçların yolunun kesildiğini öğrenen diğer MHP’liler de olay yerine geldiler… Kavga devam etti ve ayrıca henüz kimliği belirlenemey bir kişi tarafından havaya ateş açıldığı belirtildi.
 
Olaya polis müdahale etti. Yaralılar olay yerine gelen ambulans ile Dörtyol Devlet Hastanesi’ne gönderildi. Polis olayla ilgili olarak soruşturma başlattı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir