İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Dünyaya açılıyoruz…

Türkiye ışadamları ve Sanayicileri Konfederasyonu(TUSKON) üyesi ve Hatay Birleşik Sanayici ve ışadamları Derneği(BıRSıAD) Başkanı Ali ışgören, TUSKON olarak üyelerinin dış dünyaya açılmasını sağladıklarını ve böylece dünya ile ticaret köprüleri kurduklarını söyledi.
 
BıRSıAD Başkanı Ali ışgören ve Yönetim Kurulu üyeleri, Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz’e hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette BıRSıAD ve TUSKON çalışmaları hakkında bilgi veren ışgören, TUSKON üyesi BıRSıAD’ın 103 üyesi bulunduğunu ve Hatay’daki TUSKON üyesi derneklerin koordinatörlüklerini yaptıklarını söyledi. TUSKON olarak en büyük özelliklerinin üyelerinin dış dünyaya açılmasını sağlamak olduğunu vurgulayan ışgören, yapmış oldukları yurt dışı gezileri ile dünya ile ticaret köprüleri kurduklarını ifade etti.
 
Dünyanın hemen her yerinde TUSKON’un temsilciliğinin bulunduğunu hatırlatan ışgören, şu anda Kuzey Irak, şam ve Halep’e de temsilcilik kurulması yönünde çalışmalar yapıldığını anlattı. Hataylı işadamları olarak en büyük sıkıntılarının Hatay’da bir fuar alanının olmayışı olduğunu vurgulayan ışgören, “Hatay’da çok güzel ürünler bulunuyor. Ancak bu ürünleri sergileyecek fuar alanı yok.
 
Bizler Hatay’ı, Ortadoğu’nun ticaret merkezi yapmak istiyoruz. Bunun içinde fuar alanı şart” diye konuştu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz de, dünya standartlarında ürettikleri ürünlerin dünyaya pazarlanmasının önemli olduğunu, bu anlamda da TUSKON’un yaptığı çalışmaların önemli olduğunu söyledi.
 
Hatay’da çok köklü bir ticaret kültürünün bulunduğunu hatırlatan Lekesiz, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. ışadamlarının kendi bulundukları ilin dışına çıkmasının onların ufkunu açacağını, vizyonunu geliştireceğini belirten Lekesiz, “Bu anlamda yaptığınız güzel çalışmalar var. Bundan dolayı sizleri kutluyorum. ış dünyasının önünü açacak her türlü çalışmayı önemsiyorum” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir