İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitimcilere Dizüstü Bilgisayar…

Mustafa Kemal üniversitesi ıskenderun Meslek Yüksek Okulunda bir ilk daha gerçekleşti. Okul yönetimi tarafından tüm öğretim elemanlarına diz üstü bilgisayar verildi.
 
Törene katılan Mustafa Kemal üniversitesi rektörü Prof. Dr. M. şerefettin Canda yaptığı açıklamada: “Okullarımızda verilen eğitim niteliğinin yükseltilmesi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını, eğitim teknolojilerine yatırım yapmaya sürdüklerini belirterek “ ıskenderun Meslek Yüksek okulu üniversitemizin kurucu okullarındandır. Aynı zamanda öğrenci sayısı yönünden en kalabalık okulumuzdur. öğrenci sayımız 4000 civarında olup, yeni açtığımız programlarımıza ek öğrenci alımları ile öğrenci sayımızı 5000 kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.
 
Canda: “Bu okulumuzun öğretim elemanları da genç arkadaşlarımızdan oluşuyor. Onların daha iyi çalışmaları, öğrencilere ders anlatmalarını kolaylaştırmak için bilgisayar veriyoruz. Bilgisayarlar eğitim-öğretim için ayrılmaz bir parça durumundadır. Genç öğretim elamanı arkadaşlarımdan çok çalışmalarını istiyorum. çünkü bu okullardan sanayimize meslek elemanı yetiştiriliyor. ıyi yetişmemiş bir elemanın kimseye faydası olmaz” dedi.
 
 Törende okul müdürü tarafından okulu tanıtılan bir sine vizyon gösterisi yapıldı. Tören sonunda Rektör Canda tarafından öğretim elemanlarına bilgisayarları verildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir