İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Eğitimin Kalitesi Arttırılmalı…

Hatay Valisinin makam koltuğuna, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı nedeniyle ilköğretim öğrencisi oturdu.
 
Vali Nusret Miroğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında, ıstiklal ılköğretim Okulu’ndan bir grup öğrenciyi öğretmenlerinin eşliğinde makamında kabul etti.
 
Miroğlu’nun makam koltuğuna oturan 8’inci sınıf öğrencisi Büşra Solmaz, Antakya’da bulunan okullarda eğitimin kalitesinin daha da artırılması, çocuklar için mahallelere oyun parklarının yapılması konusunda gerekli çalışmaların bir an önce başlaması gerektiğini söyledi.
 
Vali Miroğlu da 89. yıl dönümü kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nda, konuşulması gereken asıl konunun eğitimdeki eksiklikler değil, kalite olması gerektiğini söyledi. Kentte eğitimde derslik açığının çok fazla olduğunu ifade eden Miroğlu, eksikliklerin giderilmesi için bu yıl içerisinde bin derslik yapmayı hedeflediklerini kaydetti. Miroğlu, daha sonra makam koltuğuna oturan Büşra Solmaz’a ve diğer öğrencilere kitap hediye etti.
 
MıLLı EğıTıM MüDüRü GENç DE KOLTUğUNU DEVRETTı
 
Vali ürgen ılköğretim Okulu 7-A Sınıfı öğrencilerinden Lina Bedia Asfuroğlu da, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç’den makamını devralarak, şube müdürlerinden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Asfuroğlu, gazetecilerin de sorularını yanıtlayarak, il genelinde bulunan ek derslik eksikliğinin giderilerek, öğrencilerin eğitim kalitesinin düzeyinin arttırılmasını istedi. Ziyarette Okul Müdürü Cahit Akgöl ve sınıf öğretmeni de hazır bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir