İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Esnaf vize kalkışından memnun…

Geçtiğimiz günlerde kutladığımız Kurban Bayramı’ ndan hemen önce Türkiye ile Suriye yetkili birimleri arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonrasında karşılıklı olarak kaldırılan vize, kent merkezinde hareketliliğe neden olmaya devam ediyor.
VıZE OLMAYIşI HAREKETLıLığı ARTTIRDI…
Vizenin karşılıklı olarak kaldırılması sonrasında Antakya kent merkezinde Suriye plakalı araçlarda ciddi artış yaşandı. Atılan hemen her adımda Suriye plakalı ticari veya özel bir taksiye rastlandığı Antakya’da esnafında keyfine diyecek yok. özellikle gıda ve giyim sektöründe yaşanan hareketliliğin her geçen daha da artacağını tahmin eden vatandaşlar, kardeş ülke Suriye ile yapılan bu anlaşmanın her iki ülke için faydalı olacağı görüşünde.
SURıYE PLAKALI ARAçLAR çOK FAZLA…
Vizenin kaldırılması ardından Suriye plakalı araçlarda ciddi oranlarda artış yaşandığını hatırlatarak yorumlarını sürdüren vatandaşlar, “Daha önce çok az sayıda araç gelirdi. Ancak vizenin kaldırılması ile birlikte gün içinde yüze yakın araç giriş ve çıkış yapıyor. Gelenlerin büyük bir kısmı ise bavul ticareti amacıyla geliyorlar.
Suriye’den getirdikleri eşyaları burada satıyorlar. Buradan götürdüklerini ise Suriye’de satıyorlar. Her iki ülke ticareti açısından bakıldığında önemli bir hareketlilik yaşanıyor” dediler. Fotoğraflarda Antakya kent merkezinde (eski terminal) civarında sayıları oldukça fazla olan Suriye Plakalı araçlar görülüyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir