İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Evdeki Hesap Çarşıya Uymadı…

CHP ıl Başkanı Gün, “ ıl kongresini, 7-8 nisan tarihlerinde yapmayı planlamıştık fakat itirazlar üzerine yaşanan süreçte il kongresi bugünlere kadar sarktı. Evdeki hesap çarşıya uymadı”

 

 

H.Bozok

 

 

CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu, Hasan Akgöl ve Refik Eryılmaz ile CHP Hatay ıl Başkanı Ertuğrul Gün, CHP il kongresinde yaşanan süreci değerlendirmek adına basın mensuplarıyla bir araya geldiler.

 

 

Mado evinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan CHP Hatay ıl Başkanı Ertuğrul Gün, “CHP Hatay yönetimi olarak, 12 ilçe kongresini 9-17 Mart tarihleri arasında, il kongresini ise 7-8 Nisan tarihleri arasında yapmayı planladıklarını, ilçe kongrelerini belirlenen tarihler arasında gerçekleştirdiklerini, ancak il kongresinin gelen itirazlar neticesinde bugünlere sarktığını belirterek “deyim yerindeyse evdeki hesap çarşıya uymadı” dedi.

 

 

Gelen itirazlar ve açılan mahkemeler neticesinde bugünlere gelindiğini ifade eden Gün,  yaşanan bu süreç sonrası inisiyatif kendilerine verildiğini belirterek, ıl kongresinin Genel merkez tarafından geçici olarak iptal edildiğini ve gündemden çıkartıldığını ancak il kongresinin yapılacağını, şu an ıl kongresi için delege işlemlerinin yapıldığını ve kongrenin hazırlık çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

 

 

Türkiye’de yaşam koşullarının ağırlaştığına, yapılan hukuksal düzenlemeler ve uygulamalarla hızla karanlık bir noktaya çekildiğine dikkat çeken ıl Başakanı Gün, ıl başkanı kim olursa olsun CHP’nin bütünlük içersinde olacağını kaydederek, “Bizlere düşen birlik beraberlik içerisinde hareket ederek, Türkiye’nin yaşadığı bu karanlık dönemi durdurabilmek ve ülkeyi hızla düştüğü bu zor durumdan çıkarabilmektir” şeklinde konuştu.

 

 

Uygulanan baskı rejiminden dolayı sessiz çoğunluğun sesi olan basının da işinin zor olduğunu ifade eden Gün, fakat bu noktada basına da büyük görevler düştüğünü belirterek, yerel ve ulusal gazetelerin iktidarların güdümünde olmaması gerektiğini, kendi fikir ve kararlarını objektif bir şekilde halkın istediği doğrultuda yansıtması gerektiğini söyledi.Gün son olarak hükümetin uyguladığı Suriye politikasını eleştirerek, hükümet emperyalist devletlerin taşeronluğunu yapmaktadır.

 

Biz CHP olarak bütünlük ve iyi ilişkiler istiyoruz.

 

 

Bizler komşularımızla aynı kültürün mirasını paylaşıyoruz.

 

 

Bundan dolayı komşularımızla her alanda iyi ilişkiler geliştirmek zorundayız” dedi.“Parti Tüm çıkarların üstünde Olmalı”CHP’de bir geçiş süreci yaşandığını belirten CHP Hatay Milletvekili Mehmet Ali Ediboğlu ise böyle bir dönemde sıkıntıların yaşanmasının normal olduğunu belirterek “Genel merkezin aynı dik duruşu sergilemesi gerekiyor.

 

 

Partiye fayda sağlamak için örgütlerin kolkola hareket etmesi gerek. Kongre sürecinde kim seçilirse seçilsin CHP’nin iktidar olması adına çalışmalı, önemli olan kimin hangi koltukta oturacağı değil, partinin yukarılara taşınmasıdır.

 

 

çıkarlar, parti’nin üstünde değil, Parti, tüm çıkarların üstünde olmalıdır.Ediboğlu Hatayspor’un bir üst lige yükselmesini kutlayarak, inşallah Hatayspor’u süper lig takımları içerisinde de görürüz temennisinde bulundu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir