İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ezelsoy:Yolsuzluk yapıyorlar…

Seçimlere iki gün kala mevcut oda yönetiminin seçim ahlakına uymayan davranışlar sergilediği iddia edildi.

ıddiaya göre; Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Mevcut Başkanı Hikmet çinçin ve ekibi, daha önce ilan ettikleri seçim listesinde yer alan 478 kişiyi ani bir kararla silerek, seçime hile ve usulsüzlük karıştırmak istemeleri muhalif üyeleri ayağa kaldırdı.

 Kent barışını zedeleyen bu davranış, ATSO üyeleri arasında da tepkiyle karşılanırken, çinçin’in seçimi kazanma adına yakışıksız davranışlarda bulunduğu ve seçim listesinde yer alan ve oy kullanma hakkına sahip Ali Ezelsoy taraftarlarının oy haklarını ellerinden alarak seçimi kazanmaya çalıştığı öne sürüldü. 

 BUNUN VEBALı HıKMET çıNçıN VE EKıBıNE AıTTıR … 

ATSO Başkanlığına aday olan Ali Ezelsoy, seçime son iki gün kala oda seçimine yakışmayacak gelişmeler yaşandığını belirterek, “Bunun vebali Hikmet çinçin ve ekibine aittir” dedi. Ezelsoy, yaptığı açıklamada, aday olduğu günden bu yana seçimin centilmence geçmesi yönünde gayret ve çaba gösterdiğine dikkati çekerek, son olarak 478 üyenin borcu olduğu ileri sürülerek, üyeliklerinin silinmesinin seçim yarışına gölge düşürdüğünü söyledi.

 KENDı ASMIş OLDUKLARI LıSTEDEN 478 KışıYı SıLDıLER… 

Mevcut ATSO yönetiminin kendi astığı seçim listesini inkar et belirten Ezelsoy, iddialarına şöyle devam etti: “Bu inanılır gibi değil, kendilerinin asmış olduğu listede yer alan 478 kişiyi silerek, çelişkiye düşmüşlerdir. Madem bu insanların borçları vardı, peki neden seçim listesinde isimler yer aldı. Amaçlarını biliyoruz ve nedeni de çok belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor. “Kim Ali Ezelsoy taraftarıysa onu sileriz” mantığıyla hareket ediliyor.

 Silmiş oldukları üyelerin çoğunluğunun kendilerine oy vermeyeceklerine inandıkları için bu yolu seçtiler. ıstedikleri ve uygun gördükleri borçlu üyelerin aidatlarını nasıl ödedikleri kulağımıza geliyor. ışlerine geldikleri gibi davranıyorlar. Bu yapılan çok ayıp ve çirkindir. Seçime hile karıştırmaktır. Bu bir demokrasi yarışıdır, seçimi kazanmakta var, kaybetmekte.

 Seçimi kazanmak için şaibeye başvurmak, insanlığa yakışmadığı gibi dürüst ve namuslu bir iş adamına ise hiç yakışmamaktadır.

” HASAN ASKER’ıN 27 OCAK TARıHıNDE

“BORCU YOKTUR”

BELGESıNı ALMASINA RAğMEN YıNE LıSTEDEN ıSMıNı SıLDıLER…

Ezelsoy, ismi listeden çıkarılan Gıda Maddeleri ımalat, Toptan Perakende Meslek Grubundan Hasan Asker isimli üyenin, 27 Ocak 2009 tarihinde odaya başvurarak, “Borcu yoktur” belgesi aldığını ve seçim listesinde yer almasına rağmen, kendilerine yakın olduğu gerekçesiyle isminin seçim listesinden çıkarılarak silindiğini iddia etti. 

Bu tür davranışlarla seçimin adil ve tarafsız geçeceğine inanmadıklarını dile getiren Ezelsoy, “Hem borcun yoktur diyeceksin, sonra da sana oy vermeyeceğini bildiğin için listeden çıkaracaksın. Daha sonra da çıkıp hak ve hukuktan, adil olmaktan bahsedeceksin. Zaten oda meslek gruplarında yapılan usulsüz kaydırmaları duymayan kalmadı. 

şimdi bu da yetmedi, kendilerine oy vermeyeceklerine inandıkları üyeleri silmeye başladılar. Hak ve hukuk tanımaz davranış sergileyenleri Allah’a havale ediyoruz, üyelerimizin ve halkımızın takdirine bırakıyoruz.” Ezelsoy, her türlü olumsuzluğa ve haksızlığa karşı centilmenliklerini koruyacaklarını ve seçimin, dostça ve kardeşçe geçmesi için çaba göstermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir