İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fersah Fersah Yol Aldık…

Yeşildal, “3 Kasım 2002 yılından itibaren yaşamın her alanında, alt yapı da, üst yapı da, sağlık alanında, karayolunda nereden bakarsanız bakın ülkemiz fersah fersah yol aldı. Samimiyetin, birlikteliğin olduğu yerde bereket olur”Haber MerkeziAk Parti 2012 yılının ilk danışma toplantısını Reyhanlı ilçesinde gerçekleştirdi.

 

Toplantıda konuşma yapan ıl Başkanı ısmail Kimyeci, el birliği, güç birliği içinde bulunan teşkilatın hiç bir zaman başarısız olmayacağını hatırlatarak, “Başarı birliktelikten ve çok çalışmadan gelir. ılimiz layık olduğu hizmetleri alıyor ve almaya devam edecektir. Daha fazla hizmet almak istiyorsak daha fazla çalışmalıyız.

 

Hatay olarak il genelinde yaşayan bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet veren ve ihtiyaçlarını karşılayan seçilmiş il genel meclis üyelerimiz yaptıkları yıllık yatırım programları ile köylerimizin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. ılçe ve belde belediye başkanlarımız kaynaklarını doğru yerde kullanarak ilçelerinde, beldelerinde ilkleri gerçekleştirmektedirler.

 

Ak Parti ilklerin partisidir. Her seçimde oylarını artırarak iktidara gelen ve halkımızın büyük teveccühü ile birinci parti olan Ak Parti’nin sorumluluk yükü çok ağırdır. Bu nedenle teşkilat içinde yer alan herkese ayrı ayrı görev düşmektedir.” dedi.

 

“Yatırımlar ış, Aş Demektir”ıl genelinde toplanan verginin her yıl arttığını dile getiren Başkan Kimyeci, “Türkiye genelinde ilimiz vergi sıralamasında üst yerlere tırmanarak büyük yol kat ediyor. Buna karşılık ilimizin layık olduğu güzel hizmetleri alabilmesi için birlikteliğimizi devam ettirmek mecburiyetindeyiz. Yapılacak yatırımlar ilimiz için iş demektir, aş demektir. ılimize bereket gelecektir” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

“Yaşamın Her Alanında Büyük Yol Aldık”Ak Parti iktidarı öncesinde ülkemizde krizlerin yaşandığını dile getiren AKP Milletvekili Adem Yeşildal ise toplantıda yaptığı konuşmada, “Hamdolsun halkımızın desteği ve Ak kadrolar ile 3 Kasım 2002 yılından itibaren yaşamın her alanında, alt yapı da, üst yapı da, sağlık alanında, karayolunda nereden bakarsanız bakın ülkemiz fersah fersah yol aldı.

 

Samimiyetin, birlikteliğin olduğu yerde bereket olur” dedi.Son 9 yılda yapılan hizmetlerin, Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetlere göre,  kat ve kat üstünde hizmetler gerçekleştirildiğini kaydeden Milletvekili Yeşildal, “Bu hizmetler kervanında yerel yöneticilerimiz hizmet edenlerin en iyisi oldu. ıl genel meclis üyelerimiz kırsalda tarih yazıyor ve yazmaya devam edecektir.

 

Her birimiz bu büyük ailenin birer ferdidir. Milletimiz her şeyin farkında. Yapılan seçimler ve çıkan sonuçlar ortadadır.” dedi.“Meslek Liseleri Oranı Artmalı”Yeşildal, meslek liselerinin önemine dikkat çekerek, “Meslek liselerinden mezun olan ara elemanların iş, aş bulması daha kolay olacaktır.

 

 ış alanında yatırımcılarımız, ara eleman sıkıntısı yaşamaktadır. ülkemizde meslek liselerini hayata geçirmemiz gerekir.” dedi.

 

Suriye’deki Olaylar Nedeniyle Taşımacılıkta Sıkıntı Yaşandı.Suriye de yaşanan olaylara da değinen Milletvekili Yeşildal, “Taşımacılık sektörü Suriye de yaşanan hadiselerden dolayı sıkıntıya düşmüştür.

 

Mersin-Mısır arasında roro seferleri başladı. Roro gemileri ile yapılacak taşımacılıkta tır başına hükümetimiz maddi katkıda bulunacaktır. Suriye de meselenin bu noktaya gelmemesi için Türkiye olarak biz, çok enerji sarf ettik.

 

Suriye yönetimine çeşitli uyarılarda bulunduk ve kalkan olduk. Ama maalesef gelinen noktada verilen hiçbir söz yerine getirilmedi.” dedi.“Model ülke Konumuna Geldik”Arkasına bakmada yürüyen Türkiye’nin sözü dinlenecek, model alınacak ülke konumuna geldiğini kaydeden Milletvekili H.Bayram Türkoğlu da, herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi ve birlik beraberlik içinde olunması gerektiğini söyledi.

 

Toplantıya ıl Başkanı ısmail Kimyeci, Milletvekilleri Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu, Orhan Karasayar, Mehmet öntürk, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin şanverdi ile il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili iştirak etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir