İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Festival sırası Yeşilpınar’da

Hatay’ın Yeşilpınar beldesinde, “Yeşilpınar 6. Defne Kültür Sanat Festivali”nin düzenleneceği bildirildi.
 
Belde Belediye Başkanı Malik Kılıç, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği toplantıda, festivalin 28-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi. Giderek marka kent olma yolunda olan Hatay’ın yem yeşil beldesi Yeşilpınar da bir festivali daha gerçekleştirme hazırlığı içinde olduklarını belirten Kılıç, şöyle konuştu: “Bu yıl 6.’sını yapacağımız Yeşilpınar Belediyesi 6. Defne Kültür Sanat Festivalinde de, halkımıza güzel etkinlikler hazırladık.
 
Kardeşliği dostluğu pekiştiren bu çalışmalar, beldemizin tanıtılmasında küçükte olsa bir mesafe kat edildi. Kültür sanat ve sporun başkentliğini yapmış olan Hatay’ımızın cennet köşesi Yeşilpınar bu yılda renklenecek. 9 yıldır bir defne fidanı ektik. Defne fidanı büyüdü, gelişti kök saldı. Festivalimizi Yeşilpınar belediyesi ve Yeşilpınar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak ortak birlikte yapıyoruz.
 
” Kılıç, festivale, CHP MYK üyesi Ali Kılıç, CHP ıstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Türkiye’de demokratikleşme süreci” konulu panele katılacaklarını, skeç, halkoyunları gösterisi, şiir dinletisi, sportif müsabakalar ile sanatçı olarak da Ferhat Tunç ve Hakan Yeşilyurt’un sahne alacaklarını sözlerine ekledi. Toplantıya Dernek Başkanı Ali Kılıç da katıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir