İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fırsatçılık Esnafımıza Yakışmaz

Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı Fahri Serdar özal; “Ramazan Ayı öncesi veya içerisinde zam yapmak esnafımıza yakışmaz, Ahilik kültürünü özümseyen esnaflarımızın içinde böyle bir fırsatçılık anlayışı yoktur”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Hatay şube Başkanı özal, Ramazan Ayı öncesi veya içerisinde zam yapmanın esnafımıza yakışmayacağını ifade ederek, “Ahilik kültürünü” özümseyen Hatay esnafının içinde böyle bir fırsatçılık anlayışının olmadığını söyledi.
 
 
 
Bazı basın yayın organlarında esnafın ramazan ayını fırsat bilerek zam yapacağı konusundaki çıkan haberler üzerine bir açıklama yapan Başkan özal; “Ramazan ayının yaklaştığı şu günlerde bazı basın yayın organlarında esnafların zam yapacağı iddiaları uyarıcı nitelik taşımakla birlikte dürüst esnaflarımızı üzmektedir.
 
 
 
 Ahilik kültürünü özümseyen esnaflarımızın içinde böyle bir fırsatçılık anlayışı yoktur. Kendini bilmez bazı esnafların yaptığı da bütün esnafları bağlamamalı.
 
 
 
 Ramazan ayı aynı zamanda bereket ayıdır. özellikle bu ayda fahiş fiyat bereketsizlik getirir ve kazancın hayrı görülmez.” Dedi.
 
 
 
Esnaf ve Sanatkârlar Derneği Başkanı özal, ramazan ayının ülkemize huzur ve bereket getirmesini dileyerek başladığı açıklamasına şöyle devam etti: “Ramazan ayı toplumda küslerin barıştığı, kavgaların bittiği, uzlaşmanın sağlandığı bir aydır. 
 
 
 
Sevgi, kardeşlik ve paylaşma ayıdır. Fakir fukaranın da hatırlandığı korunup kollandığı bir rahmet ayıdır” dedi.
 
 
 
ESDER olarak fahiş fiyat uygulayan esnafları kınadıklarını belirten özal, Fiyatlarda görülen artışın yalnızca esnaftan kaynaklanmadığını, üretici ve özellikle de komisyoncuların ürünün pahalılığında birinci derecede rol oynadığını ifade ederek; komisyoncuları, Ramazan ayının ruhuna uygun olarak daha insaflı olmaya davet etti.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir