İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gazeteci Öksüz kitabını tanıttı…

Hatay Gazetesi’nin sayfa editörü meslektaşımız Alev öksüz’ün, ilk öykü kitabı çıktı. öksüz, Antakya Gazeteciler Cemiyeti’nde (AGC) düzenlediği basın toplantısında, 2002 yılından bu yana yazdığı öyküleri ”Yaşama Dair Sohbetler” adını verdiği kitapta topladığını söyledi.

 

Toplumsal olaylara yer verdiği yapıtının kitapçılarda satışa çıkarıldığını ifade eden öksüz, ”öykülerimi insanlarla paylaşmak istiyorum. Devamı gelecek” diye konuştu. öksüz ayrıca bugün saat 15.00’te Harbiye Yamanlar Otelde kitabını tanıtma amaçlı bir kokteyl verdi.

************************************************************ 

Antakya’da günlük yayınlanan Hatay Gazetesi’nin sayfa editörü Alev öksüz, “Yaşama Dair Sohbetler” isimli ilk kitabını geçtiğimiz Cumartesi günü düzenlediği kokteylle tanıttı.

 

Kitap tanıtım kokteyline Dursunlu Belediye Başkanı Selahattin Altınöz ve Belediye Meclis üyeleri ile Dursunlu Atatürk Mahallesi Muhtarı Ali Tarsuslu, Serinyol Belediye Başkanı Mehmet Oflazoğlu, Antakya Belediyesi Eski Başkanlarından ıris şentürk, eşi Hakan şentürk, AGC Başkanı Ahmet Abdullahoğlu, Emekli öğretim Görevlisi Tülin Erduran, Güney Rüzgarı Dergisi Sahibi Mehmet Ali Solak ile eşi, Atayurt Gazetesi çalışanları, Hatay Gazetesi çalışanları, Alev öksüz’ün ailesi ve davetliler katıldı.

 

 

öksüz: üretmek çok güzel bir duygu dedi. Kokteylde kitabını tanıtan Yazar Alev öksüz ilk kitabını tanıtmanın heyecanını yaşadığını belirtirken,

“Tüketimin en üst düzeyde olduğu bir dönemde emek vererek bir şeyler üretmenin mutluluğunu sizlerle paylaştığım için çok mutluyum. Doğrusunu isterseniz kitap yazmak her ne kadar zor gibi görünse de, okurla sohbet etmek işimi çok kolaylaştırdı. Böylece ilk kitabımda yaşama dair konuları ele alıp sizlerle sohbet etme fırsatı buldum.

 

Umarım bu sohbetlerden benim kadar sizler de keyif alırsınız… Son olarak da şunu söylemeliyim ki; kitabımın ortaya çıkmasında başta sevgili ailem olmak üzere, bana destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kokteyle katılan misafirlerden emekli öğretim görevlisi Tülin Erduran: Alev’in sadece bir kitapla sınırlı kalmayacağına inanıyorum dedi.

 

Kitabın tashihinde emeği olan Emekli öğretim Görevlisi Tülin Erduran, kokteylde yaptığı konuşmada “Alev, adı gibi alev alev. Alev benim yapamadığımı yaptı. Kitap yazdı. Bu kitap için çok arzuluydu ve istekliydi. Böylesi heyecanlı ve hayata hep olumlu bakan insanın, sadece bir kitapla sınırlı kalmayacağına inanıyorum” dedi ve ardından ‘Hayatta üç dil bileceksin’ şiirini okuyarak davete katılanlara duygulu anlar yaşattı.

 

Abdullahoğlu: Yazarı cesaretinden dolayı kutluyorum…

 

 Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu da, ilk kitabı olmasına rağmen Alev kızımız birçok ünlü yazarın gösteremediği cesaret örneğini ilk kitabında göstermiş. Okurlarına kitabında kendi duygu ve düşüncelerini belirtebilecekleri boş sayfalar bırakmış. Bu gerçekten de büyük bir cesaret örneğidir.

 

Mesleğinde zaten başarılı olan kızımız, bu başarısını bir de kitap yazarak süsledi. Kendisini kutluyor ve bu başarılarının devamını diliyorum” dedi. Solak: Alev’in güzel şeylere imza atmaya devam edeceğine inanıyorum Abdullahoğlu’nun konuşmasından sonra söz Güney Rüzgarı Dergisi Sahibi Mehmet Ali Solak’taydı…

 

Kitabın çıkma aşamasında Yazar öksüz’e yol gösteren Gazeteci Mehmet Ali Solak, “Birçok yazar yazıları çok süsleyip okuyucuya sunuyor. Alev, yalın dili seçip okuyucuya daha net bir ifadeyle ulaşmayı seçti. Onun bu yaklaşımı güzel… Alev ikinci kitabı için söz verdiği özel insanla birlikte yine güzel şeylere imza atacak, biliyorum” dedi.

 

öksüz: Tülin Erduran’a çok şey borçluyum…

 

 Son olarak açıklama yapan öksüz, “Yapıtım kitapçılarda satışa sunulacak. Ayrıca kitap Ankara’da Dost Kitabevinde ve ıstanbul’da ıstanbul Kitabevinde satışa çıktı. Gözlemlerimi, duygu ve düşüncelerimi insanlarla paylaşmak istedim.

 

 Kitabım 160 sayfa. Ankara ürün Yayınlarından çıktı. 1000 adet basıldı. Devamı gelecek. Ama hiç kuşku yok ki kitabımın hazırlanmasında bana destek olan ve teşvik eden eğitimci Tülin Erduran’a çok şey borçluyum. Onun desteğini inkar edemem…” diye konuştu.

 

Altınöz: öksüz ailesini kutluyorum…

 

 Son olarak kokteylde konuşma yapan Dursunlu Belde Belediye Başkanı Selahattin Altınöz de, en büyük başarının Alev’in ailesine ait olduğunu belirterek, “Ben öncelikle ailesini kutluyorum. Böylesi bir evlat yetiştirdikleri için. Alev’in erkek kardeşi profesyonel futbolcu, kız kardeşi Operacı belikli sanatçı evlatlar yetiştirmiş bu aile. Alev kardeşime de bununla sınırlı kalmayıp devamını getireceğine inanıyorum” dedi.

 

Levent Korkmaz ile özer Duman gitar dinletisi sundu…

 

 Konuşmaların ardından Alev öksüz, kitaplarını imzaladı ve Levent Korkmaz ile özer Duman tarafından müzik dinletisi sunuldu. Müzik eşliğinde öksüz, dans ederek bu sevincini ailesiyle ve davetlilerle paylaştı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir