İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Girişimcilik Eğitimi Devam ediyor

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve ABıGEM işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı Hatay ABıGEM Eğitim Salonu’ nda başladı. Eğitimin açılışına Anatakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet çinçin ve KOSGEB Hatay hizmet merkez müdürü Seracettin özcan katıldı.
 
ATSO Başkanı Hikmet çinçin eğitimin açılışında yaptığı konuşmada, Uygulamalı Girişimcilik eğitiminin, girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlama amacını taşıdığını belirterek girişimcilik eğitimlerinin öncelikli hedefleri arasında kadınların iş hayatında daha fazla yer edinmesi ve işlerini geliştirmelerinin olduğuna değindi.
 
Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı çinçin, ATSO’nun bir parçası olan Hatay ABıGEM aracılığı ve KOSGEB ile kendi işini kurup geliştirmek isteyen kadınların yanı sıra bir iş fikri olup iş kurmak isteyen kadınlara ve diğer girişimcilere de yol göstermek için ATSO olarak çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
 
 
KOSGEB Hatay hizmet merkez müdürü Seracettin özcan da kendi işini kurmak isteyen bayan ve bay girişimci adaylarının, bu eğitim sonrasında alacakları sertifika ve hazırlayacakları iş planları ile, işlerini kurmak için KOSGEB’den 30.000 TL’ye kadar hibe ve 70.000 TL’ye kadar faizsiz ve 2 yıl ödemesiz kredi desteğinden faydalanabileceklerini söyledi ve katılımcıların sorularını yanıtladı.
 
17 Aralıkta başlayan Girişimcilik eğitiminin 04 Ocak 2013 tarihine kadar süreceği ve eğitimin Hatay ABıGEM direktörü Bülent Yüce tarafından, ABıGEM Eğitim Salonu’ nda verileceği bildirildi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir